EC Malta Dil Okulu

EC Malta Dil Okulu, Malta’da eğitim alınabilecek en konforlu ve kurumsal okuldur. Ec çok eski ve köklüdür. Tüm yapılanması kurumsaldır. Bu hataları ve oluşabilecek aksaklıkları daha baştan engeller. EC Malta Dil Okulu çok uluslu bir dil okuludur. Boston, San Diego, San Francisco, Los Angeles, Miami, New York, London, Cambridge, Oxford, Manchester, Brighton, Bristol, London Covent Garden, Montreal, Vancouver, Toronto, Cape Town, Dublin ve Malta’da bulunmaktadır. EC Malta 1991 yılında kurulmuş ilk EC Kampüsü’dür. European Centre of English Language Studies tam adıdır.

EC Malta Dil Okulu Kampüsü Nasıl?

Sınıflar etkileşimlidir yani her yerde wifi, dijital sınıf tahtaları, her öğrenci için okulda özel çalışma alanı, kütüphaneler, öğrenci bilgisayarları (laptop taşımanıza gerek yok), okul içerisinde kafe, teras dinlenme bahçesi gibi birçok özelliği bulunur. EC Malta Dil Okulu; Feltom adındaki Malta Dil Okulları resmi denetim kuruluşu tarafından akredite yani denetlenip, yurtdışından öğrenci kabulüne uygun görülmekte ve her sene yapılan anket- denetimlerde birinci sırada çıkmaktadır. Ayrıca iso 9001 belgesine de sahiptir.

Okul sokağında iki karşılıklı binada kurulmuştur. Ücretsiz dil atölyeleri, dil bilgisi kliniğini, kariyer seanslarını ve dil bilgisi alıştırması yapacağınız, kariyer danışmanlığı alabileceğiniz ve kampüs içinde bulunan kafede rahat konuşmayı deneyebileceğiniz Café Chat’i içerir. Her sınıfta 10- 12 öğrenci bulunur. Girişte tüm problemlerinize çözüm bulabileceğiniz destek masaları, kafe, üst katlarda sınıflar, etüd alanları, kütüphaneler, ortak alanlar ve teras bulunuyor. Her kat benzer şekilde dizayn edilmiş ve seviyelerinize göre zaman içinde sınıf değiştirerek eğitiminizi alıyorsunuz.

Okul içinde aşağıdaki bağlantılardan gezebilirsiniz.

EC Malta 30 yaş altı kampüs binası sanal gezi
EC Malta 30 yaş üzeri kampüs binası sanal gezi

EC Malta Dil Okulu Fiyatları 2020

Aşağıdaki teklifler eğitim ve konaklama paketlerini kapsar.

Güncel fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

EC Malta Dil Okulu‘nda hangi eğitimler var ?

Yogun dil eğitimleri, genel dil eğitimleri, mini gruplar, birebir dersler, iş ingilizcesi eğitimleri, 12 yaş ve üstü gençler için Malta yaz okulları, akademik yıl programı, IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL gibi sınavlara hazırlık eğitimleri verilmektedir. Bunların detaylı isimleri;

Genel İngilizce (20/30) İş İngilizcesi (20 GE + 10 Özel Odak) Mini Grup (20/30) Akademik Dönem/Yıl (20/30) Cambridge Sınav Hazırlık (20/30) Sınav Hazırlık IELTS / TOEFL (30) Bire Bir Club 50+: Mini Grup (20) + Etkinlik Programı

Çocuğunuz 13 yaşından küçükse Malta’da yaz okullarına gönderebilirsiniz. Bu yaz okulları süresince uçaktan indiği andan- geri binene kadar gözetim sürecek ve öğrenci sürekli takip, kontrol altında olacaktır. Dil eğitimlerinin yanında aktiviteler ve bol eğlence ile hoş bir yaz geçirecektir.

Genel ve yoğun ingilizcenin farkı nedir?

Sürekli araştırmalarınızda karşınıza çıkacak olan genel ve yoğun ingilizenin farkı; Genel eğitimler haftada 20 derstir sabah 09:30 başlangıç, öğlen 12:30 ders bitişidir.  Yoğun eğitimler haftada 30 ders olarak verilir ve 09:30’dan saat 14:30 a kadar sürmektedir. Yaz dönemlerinde öğleden sonra dersleri de konulabilmektedir. Önerimiz eğer bütçeniz el veriyorsa yoğun eğitimlere katılmanızdır. Genel İngilizce eğitimlerinde günün çoğu boş geçtiği için öğrenciler zaman kaybına uğramaktadır. Günün en azından öğleden sonraya kadarki kısmını eğitimle doldurup, sonrasında sosyalleşme ya da çalışma gibi seçeneklere yönelebilirsiniz.

EC Malta Dil Okulu hakkında

EC Malta Nasıl Bir Dil Okulu ? EC  Malta’nın şehir merkezinde oluşu her şeyiyle artı puan. Malta’da istanbul’da olduğu gibi yaşamak mümkün değil. Burada Nişantaşı’nda, Bakırköy’de, Kadiköy’de yaşayarak diğer semtlere uğramayabilirsiniz. Ancak Malta’da rahat bir yaşam sürmek için her gün şehir merkezinden yolunuz geçecektir. Çünkü tüm yaşam olanakları merkezde toplanmıştır.

EC Malta’nın en lüks ve prestijli konumundadır. “Malta en iyi dil okulu hangisidir? ” denildiğinde buna açık yüreklilikle EC diyebiliriz. Okul alışveriş alanlarının zaten içinde, sosyal alanlara, restoranlara, eğer ilginizi çekiyorsa gece hayatına çok yakın mesafede. Gündüz çok sessiz, eğitime çok çok müsait bir alan. Akşamları ise tüm yaşamın hayat bulduğu çok hareketli bir konum. Bu sayede hem hayatın içine yakın olacaksınız hem de rahatlıkla eğitiminizi alabileceksiniz.

Okulun kendi tanıtım sayfasından bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
EC Malta Dil Okulu 2020 broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.
Ec Malta kampüsü fotoğraf albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

EC Malta Dil Okulu Konaklamaları Hakkında

Konaklamaları okula ve merkeze yürüme mesafesindedir. Birçok konaklama binası bulunur, bu binaları daireler şeklinde ayırarak, her öğrenci ve oda arkadaşı için birer daire olarak hizmete sunar. Konaklamalarında ortak kullanım alanları, her odada 1 ya da 2 kişinin konakladığı, toplamda 5 öğrenci alan dairelerden oluşur.

Standart Paylaşımlı Konaklamalar

Bu dairelerdeki odaları 1 ya da 2 kişilik seçiminize göre yaparak sizlere sunar. Standart öğrenci konaklamasında apartman dairelerinin 3 odası 2’şer öğrenciye bölünür. Dileyen öğrenciler ek bedel ödeyerek bu odalarda tek başlarına kalırlar. Odaların kilitleri siz, oda arkadaşınız ve temizlikçide bulunur. Bu temizlikçi haftada 1 kez gelerek evde temizlik yapar. Evin içerisinde ortak kullanımda tam donanımlı bir mutfak ve iki banyo bulunur. Bu banyoları öğrenciler kendi aralarında paylaşarak kullanır. Örneğin 3 kişi bir banyoyu, 2 kişi diğer banyoyu alarak kendi alanlarında kullanırlar. Konaklamalar içinde en çok tercih edilen, en tasarruflu ve sosyal olanı budur.

Paylaşımlı konaklama bilgilerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Fotoğraf galerisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Özel Daire Kiralama

Bunun için tek başınıza seyahat ediyor olmalısınız ya da bir arkadaşınız da sizinle birlikte eğitime katılıyor olmalıdır. Seyahatinizden sonra orada tanışacağınız birileri ile bu evi tutma imkanınız yoktur çünkü gitmeden önce konaklamanızın ayarlanmış olmasını konsolosluk vize merkezi görmek isteyecektir. Konforunuza düşkünseniz bu daireyi tek başınıza kiralayabilir ya da iki kişi geliyorsanız birlikte kiralama yapabilirsiniz. Bu dairenin anahtarı yalnızca sizde ve haftada bir gönderilen temizlikçide bulunur. Size özel, mutfaklı, banyolu bir dairedir.

Özel daire konaklama bilgilerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Fotoğraf galerisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama seçeneklerinin dışında yemeklerin dahil olmasını isteyen adaylar için aile yanı konaklamalar mevcuttur. Aile yanında kalarak Malta aileleri ile pratik yapabilir, kültürünüzü geliştirebilir ve yemeklerle ilgili uğraşınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri bu konaklamalarda dahildir. Odalar yine 1 ya da 2 kişilik seçilebilmektedir.

Aile yanı konaklama bilgilerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Fotoğraf galerisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

EC Malta 30 yaş üzeri eğitim

EC Malta dil okuluna 30 yaş üzeri kayıt olan öğrencilerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri genç öğrencilerle farklı hedeflere, zihniyete ve anlayışa sahip olmaları nedeniyle uyumlanamamaktır. Bunun çözümü için EC dil okulu 30 yaş üzeri öğrencilere özel bir kampüs bölümü yaratmış ve daha uygun bir müfredat ile özel bir eğitim sunmuştur.

29 yaş ve ilerisindeki tüm adayların katılabileceği bu kurslarda size daha huzurlu gelecek ve kendi düşüncenize daha uygun öğrenciler ile eğitim almanız mümkündür. Bu eğitim müfredatları iş yaşantısına ve sosyal hayata daha uygun pratikler içerir. 30 yaş altı eğitimle çok benzeşiktir ancak 30 yaş adayın ihtiyaçları düşünüldüğünden biraz daha farklı pratiklerle yaklaşılır.

30 yaş üzeri kurs alanlarında günlük iş hayatınızı da takip edebileceğiniz sessiz alanlar, network edinebileceğiniz konuşma lobileri gibi sakin mekanlar da bulunur. Yeni bir kariyer planlaması, ülke değişikliği yani göç ya da iş hayatında sektörel değişiklikler için bu program daha uygun koşullar sunar.

Bu kampüslerde haftada 20 ya da 30 derslik genel- yoğun eğitimler, iş İngilizcesi kursları, 1-1 egitimler ve 50 yaş üzeri için özel dersler de alabilirsiniz.

EC 30 + tanıtım broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.
Ec 30 + Malta kampüsü tanıtım broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.
Ec 30 + Malta kampüsü fotoğraf albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Malta 30 yaş üzeri öğrenci konaklaması

Bu seçenek yine 30 yaş üzeri öğrencilere sunulmakta. Doğrusu 30 yaş üzeri bireyler için bizim çok severek önerdiğimiz bir sistemdir. Öğrenci evlerinde oda ve ev arkadaşlarınız yine 30 yaş üzerinde olur. Bu yaşlarda insanlar dinlenme saatlerini daha sessiz ve verimli geçirmek ister. Uyku artık hayatımızda daha önemlidir, olumsuzluklara töleransımız daha düşüktür. Çok genç öğrencileri sıklıkla uyarmak ya da huzursuzluk yaşamak mümkündür. Bunun önüne geçebilmek, size daha uygun bir dinlenme alanı sağlayabilmek için EC belli konaklamalarını yalnızca 30 yaş üzeri adaylara ayırmaktadır.

Konaklamalar yine üstteki her yaş grubuna verilen standart paylaşımlı konaklamalar, özel apartman dairesi ve 30 yaş üzeri bireylere uygun aile yanı konaklamalar olarak belirlenmiştir. Bunların tümünde benzer yaş grubunuzla birlikte ya da özel dairede tek başınıza konaklayabilir, sizinle birlikte gelen bir arkadaşınız varsa onunla özel dairenizi paylaşıp masrafınızı azaltabilirsiniz.

30 yaş üzeri standart paylaşımlı konaklama bilgilerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
30 yaş üzeri size özel daire konaklama bilgilerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
30 yaş üzeri aile yanı konaklama bilgilerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Danışman firma kullanmalı mıyım yoksa okula kendim mi başvurmalıyım?

Danışman firma kullanmak güvenlidir. Okullar tarafından denetim ve yüz yüze görüşmelerden sonra lisanslanan danışman firmalar resmi olarak sizi okula kayıt etme hakkına sahiptir. Okulda sorun yaşarsanız destek olurlar, vizelerde danışmanlık verirler ve bunlar için sizden ücret almazlar. Sizlerin maddi alışverişi okul ile aranızdadır. Bizler okulların Türkiye’de ofis açmamak için oluşturduğu bir sisteme dahil edilmiş durumdayız. Malta Dil Okullarının tümünün resmi Türkiye kayıt ofisiyiz. Okullar bizlere kendilerini temsil etmemiz için senelik ücretler ödeyerek listelenme şansı yakalarlar. Bu sayede sizlerle aralarında sağlıklı bir köprü oluşur.

Okullara bireysel olarak ulaşıp kayıt olduğunuzda, bizden alacağınız fiyatların yukarısında bir fatura ile karşılaşırsınız. Bunun nedeni okulların direk kayıt almak istememesidir. Direk olarak okula ulaştığınızda okullar sizinle iletişim kurmak, kayıt işlemlerinizi yürütmek ve sorularınızı yanıtlamak için mesai harcarlar. Bunun yerine kimi okullar Türkiye’de bir ofis açar, kimi bizler gibi danışmanlık firmalarını yetkilendirir. Türkiye’de ofis açıp çalışanlarını istihdam etmek okulların pek de ekonomik bulmadığı bir yöntem olduğundan bizlerle çalışmayı tercih ederler. Türkiye’deki öğrenci profilini tanımadıkları, vize işlemleri, evrak düzenlemeleri ve öğrencilerin doğru yönlendirilmesi konusunda ülkemiz ve insanımız hakkında bilgi sahibi olmadıklarından genellikle öğrencileri kendileri kayıt etmeye çalıştıklarında başarısızlıkla sonuçlanan bir sürece girmiş olurlar. Bu nedenle danışman firmalarla anlaşıp, belli sayıdaki firmalara resmi kayıt gönderim imkanı sunarak bir anlamda Türkiye’de ofisleşmiş olurlar.

Dikkat etmeniz gereken husus danışman firmalara para ödememenizdir. Bir diğeri indirim yaptığını söyleyen firmalara inanmamanızdır. Bir süredir okullara öğrencilerin fatura tutarının altında fiyatlar vaat edilerek kayıt edildiğini duyuyoruz. Okullar siz Malta’ya seyahat ettiğinizde mutlaka kalan tutarı isteyeceklerdir. Faturalandırılan tutar okulların resmi olarak muhasebe kayıtlarına geçmiştir ve eksik ödeme durumunda ilk gün muhasebeye çağırılarak kalan tutarın ödenmesi ya da eğitim sürenizden düşülmesi üzerine karar vermeniz istenir. Bu tarz “sana özel indirim yaptık” diyen firmalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Kayıt olmak istiyorum ya da sorularım var. Ne yapmalıyım?

Kayıt olmaya karar verdiniz ya da sorularınız varsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
info@maltayagidiyorum.com adresine bir eposta göndererek,
05539289277 numaralı telefona whatsapp iletisi göndererek,
ya da
Yandaki iletişim formunu kullanarak;

-sorularınızı varsa yazınız.
-kayıt olmayı düşündüğünüz ve belirlediğiniz okul varsa adını ve konaklama seçiminizi yazınız.
-gitmek istediğiniz tarihi yazınız. (en yakın tarih için evraklarınızı konsolosluğa teslim ettikten 15 iş günü sonrasını hedefleyiniz.)
-kaç aylık ya da haftalık dil eğitimine katılmak istediğinizi lütfen yazınız.

Hemen ardından size dönüş yapılarak sorularınız yanıtlanacak ve adım adım kayıt süreciniz devam edecektir. Telefonla aramak yerine yazmayı tercih ederseniz yanıt vermeden önce düşünecek, araştıracak ve okullardan fiyat alarak hesap yapacak vaktimiz olur. Bu sayede bizden daha kaliteli, detaylı ve nitelikli yanıtlar alabilirsiniz.
Yine Malta’dayken bir sorun yaşarsanız eposta ve whatsapp hatlarımızdan iletişim kurarak çözüm bulabilirsiniz.

Neden ofislerinize gelmeden önce randevu almalıyım?

İş akışımızda yurtdışı, yurtiçi fuarlar, üniversitelerde ve liselerde sunumlar, konsolosluk bilgilendirme toplantıları ve yurtdışı okul gezileri bulunuyor. Bu nedenle sabit olarak her bir ofisimizde sürekli bulunma imkanımız olmuyor. Randevularımızı hafta içinde gelen taleplere göre şekillendirerek sizlerle görüşebilmek için kendi programımızı düzenliyoruz. Bu nedenle habersiz şekilde ofislerimizi ziyaret ettiğinizde bizlere ulaşamayabilir ya da ilgilendiğiniz alanda yetkin bir çalışanla görüşme imkanına erişemeyebilirsiniz. Eğer bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız lütfen öncesinde bizlere ulaşarak planlama yapınız.

EC Malta Iso Kalite Belgeli Dil Okulu

EC Malta Iso Kalite Belgeli Dil Okulu Ec Malta ilk defa 2000 yılında iso kalite belgesi aldı. Iso sadece gıda ürünlerine verilmez. Dünyadaki neredeyse hizmet veren ve üretilen herşey ISO denetcileri tarafından incelenebilir. Oluşturulan standart çizelgeleri sınıfların ve tesisin modern oluşu, eğitim kurumuna yapılan yatırımın, kazanılan parayla doğru orantılı olması gerekliliği, konaklamalar, eğitmenler gibi birçok…

Okumaya devam et EC Malta Iso Kalite Belgeli Dil Okulu

EC Malta Dil Okulu Konaklama Seçimi

EC Malta dil okulunun genel bilgilendirmesinde görebileceğiniz konaklama seçeneklerini biraz inceleyelim. Malta’da en önemli konaklama gerekliliği okula yakınlıktır. Ec’de tüm konaklamalar okula en uzak 20 dakika yürüme mesafesindedir. Diğer okulların aksine EC Malta Dil Okulu’ndatek bir binada tüm öğrencileri yurt gibi toplamak yerine 11 kadar irili ufaklı bina satın alarak bunları öğrenciler için düzenlemiştir. Patricia…

Okumaya devam et EC Malta Dil Okulu Konaklama Seçimi