ESE Malta Dil Okulu, St Julians’da tam şehir merkezinde, tüm sosyal alanların ortasında, kaliteli, prensipli ve standartların üzerindedir. Malta dil okulları içinde rahatlıkla tercih edilebilecek dil okullarından biridir. 50 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Okulların sahipleri ayrıca turizm işi de yaparlar. Bu nedenle konaklamaları itinalıdır ve öğrencilerin yaşayabileceği tüm sorunlarla daha önce yüzleşmiş ve çözüm üretmişlerdir. Bu nedenle en az sorun yaşayacağınız okullardan biridir.

Aşağıda sırasıyla okul hakkında bilgilere ulaşacak, fiyatları inceleyebilecek,  okulun içini dijital olarak gezebilecek, konaklamaların okul ile mesafelerini harita üzerinde görebilecek, tanıtım ve bizim çektiğimiz fotoğraf albümlerini inceleyerek fikir edinebileceksiniz. Yazımız sizlere okulu çabucak satabilmek için beğendirici bir üslupla değil, gidip gördüğümüz şekliyle ve öğrencilerden gelen geri bildirimler ışığında yazılmıştır. 

ESE Malta Dil Okulu Hakkında

Ese dil okulu konumu nedeniyle sizi sürekli seyahat etmekten kurtarıyor. Merkeze uzak okulları haftalık 20 € daha uygun olması amacıyla seçerek, okuldan şehir merkezi, konaklama, plaj gibi seyahatleri gerçekleştirmeye çalışırken yapacağınız masraf ve harcayacağınız emek bu küçük tasarrufunuzu boşa çıkarır. Bu nedenle seçiminiz, Malta’da gezilecek yerlere ve sıklıkla gittiğiniz, gideceğiniz sosyal alanlara yakın olmak durumundadır.

Ese Malta dil okulu Sean LeGault adında eğitimci bir yönetici  tarafından kuruldu ve idare ediliyor. Claret Group adında çok yönlü bir şirketler grubuna ait bir okuldur. Bu şirket ayrıca oteller ve türlü girişimler üzerine güçlü sermaye sahibi bir kurumdur. 50 senedir eğitim sektöründe de faaliyet gösteren firma Malta’daki en güçlü yatırımını eğitim üzerine harcamaktadır.

Okul binasında çok kez bulunduğumuz ve gözlemlediğimiz kadarıyla hiçbir masraftan kaçınmayan tesisleri ve konaklamaları ile çok modern ve konforlu bir seçimdir. Bunun yanında bilinmesi gerekir ki Malta’da İngilizce öğretmen için gelen en nitelikli öğretmenler, en dolgun maaşları ödeyen ESE ve EC Malta dil okullarında işe girmektedirler. Bunun bilincinde olan öğretmenler çok zorlu ön sınav ve mülakatlardan geçirilmekte, sadece en nitelikli ve deneyimli olanları işe alınmaktadırlar. Alınan eğitmenler sürekli bir profesyonel gelişim kursuna katılmakta, ana dili İngilizce olan bu kişiler çok nitelikli şekilde ders işlemektedir.

Ayrıca okul Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Müfredatını izlemektedir. Bu sayede tüm sınıfları dijital tahtalar ve teknolojik altyapı ile donatılmış, öğretmenlerin inisiyatifinde değil, oluşturulmuş kusursuz bir müfredat takibi ile ders işlenmektedir. Bu müfredat en kısa sürede, hangi milletten olursa olsun kişiye İngilizceyi hızlı ve sorunsuz bir şekilde öğretmeyi amaçlar. Bu nedenle alınabilecek en kaliteli eğitimlerden birini de ESE Malta dil okulunda bulabiliriz. Aynı kalite çalışan yönetim kadrosu için de geçerlidir.

ESE şimdiye kadar öğrenci gönderip en az şikayet aldığımız okullardandır. Oda arkadaşıyla anlaşamayan öğrencilerin oda değişikliği talepleri hariç ESE ile ilgili firmamıza 10 yıldır hiçbir şikayet ulaşmamıştır.

Sevdiğimiz özelliklerinden bir diğeri 60 sınıfa sahip çok büyük bir okuldur. Burada eğitim alan 600’ün üzerinde öğrenci bulunur. Eğitimin ilk günü yabancı dil seviyesi sınav ile belirlenen tüm öğrenciler tam kendi kurlarına denk sınıflara yerleştirilirler. Az sayıda dersliği olan butik okullarda İngilizce bilgisi sizden çok daha az ya da yüksek olan öğrenciler ile, yeterli sayıda sınıf olmaması nedeniyle aynı sınıfa yerleştirilme ihtimaliniz doğar. Olması gerekenden ağır ya da fazla hafif eğitim alma riski yaratır. Eğer sizin seviyenize göre kur bulunmuyorsa bir alt ya da üst seviyeye yerleştirirler. Ya çok kolay gelir ya da işlenen dersi anlamazsınız. Bu küçük ve iyi organize olmamış, imkanları yetersiz okullardaki büyük tehlikelerden biridir.  Sınıf sayısı en çok olan okullardan olduğundan her seviyede aynı anda birçok kurs ve derslik açmaktadırlar  ESE Malta Dil Okulu’nda her seviyeye uygun kur ve kurs bulunur, bu ayrımı çok iyi yaparlar. Butik otel mantığı dil okullarında geçerli değildir. Az derslikli, küçük okullardan kaçınmamız gerekir.

Ese Malta Dil Okulu Fiyatları

Adayların öncelikle fiyatları, sonra ülke ve okul bilgilerini aradığını bildiğimizden öncelikle 2019- 2020 ESE Malta dil okulu fiyat listesini paylaşıyoruz, ancak aşağı doğru mutlaka bilgileri, okul tanıtımlarını ve detayları okuyarak bilgi edinmenizi öneriyoruz.

Malta’da bulunan tüm dil okulları her yıl birkaç kez öncelikle bizim tarafımızdan ziyaret edilmekte ve denetlenmektedir. Görmediğimiz okulları sizlere de önermiyoruz. Yalnızca en az sorun yaratan, kaliteli, sertifika ve denetim belgelerine sahip, düzenli denetlenen, yenilenen, kazandığı parayı yine eğitimin, okulun ve konaklamaların geliştirilmelerine, düzeltilmesine yatıran, işi ile ilgili ve prensipli okulları seçmekteyiz. Bu seçicilik Malta’da diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi İngilizce dil eğitimi için elimizde yalnızca birkaç okul bırakmakta.

Güncel fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Malta dışında İrlanda dil okulları da oldukça uygun alternatifler sunuyor ve orada da 6 ay üzeri kurslarda çalışma izni var. Malta dil okulları için de oldukça güçlü bir organizasyonumuz bulunuyor. Wayout adlı firmamızın internet sitesi bağlantısına buradan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz;

https://www.wayout.com.tr/irlanda-dil-okullari/

ESE Dil Okulu Nerede?

ESE Malta Dil Okulu adresi: Paceville Avenue, St. Julian’s STJ3103’dır.

Okul kapısından çıktığınız an şehir hayatına karışıyorsunuz. Her şeyin ortasındasınız. Sakin sosyal yaşamdan, alışveriş merkezlerine, gece kulüplerinden sahillere kadar seçiminize göre tüm alternatifler yanıbaşınızda. Ulaşmak istediğiniz yerler için uzun seyahatler gerçekleştirmiyorsunuz.

Buna rağmen birçok okuldan daha ekonomik. Şişirilmiş fiyat politikası uygulamıyorlar. Burada çok daha pahalı fiyatlar veren, daha donanımsız okulların yakın konumlarda çalışması, hatta Malta şehir merkezi dışına konumlanıp daha yüksek bedellerle eğitim vermeleri nedeniyle kafa karışıklığı yaşanabilir. Malta’daki tüm okulları bu sitede inceleyebilir, kendi bağımsız kararınızı verebilirsiniz.

ESE Dil Okulunda çok Türk Var mı?

Aşağıdaki tablo ESE’nin milletler arası dağılımlarını inceler. ESE Malta Dil Okulu’nda yaz aylarında çok Türk öğrenci olduğuna dair oluşan algı hatalıdır. ESE diğer dil okullarına göre daha az Türk öğrenci barındırır. 600 mevcutlu okulda yaz aylarında 1000’e kadar çıkan mevcutta ortalama 60-80 Türk bulunmaktadır. Geneli başlangıç sınıflarında olan bu öğrenciler, kurlar ilerledikçe iyice seyrek sayılara düşmektedir. Tümünün yanında, Türk arkadaşlar edinip birlikte zaman geçirmemeniz gerekir. Dünyanın tüm ülkelerinde, şehirlerinde, okullarında Türk öğrenciler ile karşılaşırsınız. Dünyada Türk olmayan bir okul yoktur.

Türkler genellikle clubclass gibi ucuz okullara giderler. Bu okullarda Türk oranı % 50’ye varan çok ciddi rakamlardadır. Türkiye’de çok fazla tanıtımı yapıldığından EF dil okulundan da kaçınmak gerekir çünkü çok fazla Türk öğrenci barındırır.

ESE’nin çalışan kadrosu da çok ulusludur. Okulda bir Türk çalışan bulunmaktadır. Bu orada yaşayabileceğiniz sorunlarda sizi anlayabilen insanlar demektir. Dili anlamanın yanında kültürel bir anlayış da sorun çözümünde çok önemlidir.

Ese Malta’nın Kampüs Olanakları Nasıl?

Sınıflar klimalı, interaktif tahtalarla modernize edilmiş durumda. Binanın tamamı wi-fi ağına bağlı bulunuyor ve ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Malta’da internet değerlidir. Birçok okul haftalık 15 € gibi bedeller ile internet kullandırmaktadır. Malta ESE Dil Kursu ile hem eğitim binasında hem de tüm konaklama seçeneklerinde internet erişimi ücretsiz sunulur. Tesis içinde bir adet bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Burada e-learning denilen dijital çalışma alanlarından faydalanabilirsiniz, ödevlerinizi araştırabilir, kişisel internet gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Güçlü bir kütüphaneye sahip okulda birçok kitap ve dijital öğrenme seti bulunmakta.

ESE Dil Okulu Binası Sanal Gezi

ESE, Malta’daki dil okulları arasında en fazla uluslararası akreditasyona sahip ve aynı anda en zor akreditasyonlar olan Quality English – IALC – Equals akreditasyonlarına sahip tek okuldur. Bu da eğitime verdikleri önemin ve sundukları eğitim kalitesinin en güvenilir kanıtıdır. Tümü Avrupa birliği denetçilerini ve aynı standartları içeren çok sert denetimler sonunda verilen, koşulları kusursuz sağlayabilen okulların taşıyabildiği onurlar olarak bilinir. Çok az okul bu akreditasyon listesine sahiptir.

ESE ile firmanızın ilişkiniz nedir?

Bizler ESE Malta Dil Okulu’nun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisiyiz. Bu nedenle bizlerle başvurarak herhangi bir fiyat farkı ya da danışmanlık ücreti ödemeden direk olarak okula kayıt sağlayabilirsiniz. Tüm ödemeleri okula gönderirsiniz ve bunun yanında ücretsiz olarak vize danışmanlığı alırsınız. Hiçbir firma okulların liste fiyatlarından aşağıda eğitim ve konaklama fiyatı veremez. Okulların açıkladığı fiyatlar ve belirttiği dönemsel indirimler dışında, firmaların indirim yapmaları yasaktır. Size bizim tarafımızdan gönderilecek fiyatlar, okulların kendi belirttikleri kampanya ve indirimlerinin uygulandığı net liste fiyatlarıdır. Çeşitli firmaların bu şekilde öğrencilere okula eksik ödeme gönderttiğini duyuyoruz. Okullar, siz eğitim için seyahat ettiğinizde bu indirim adı altındaki kalan ödemeyi sizlerden mutlaka talep edeceklerdir.

Firmaların kendi inisiyatiflerinde indirim yapması yasaktır. Okulların kendi hazırladıkları faturaların üzerindeki bedeli mutlaka ödemek durumundasınız. Böyle bir olayla karşılaşırsanız, size “indirim” yaptığını söyleyen firmalar olursa lütfen bize sikayet@wayout.com.tr adresine bu indirimi taahhüt ettikleri e-postayı iletiniz. Okullar bu tarz firmalar ile çalışmayı keseceklerdir çünkü yapılan yasa dışıdır ve tüm okullar tarafından yasaklanmıştır.

ESE’de hangi eğitimleri alabilirim?

Genel İngilizce Eğitimi

Malta’da genel İngilizce eğitiminde her pazartesi başlayan sınıflar bulunur. Bu nedenle istediğiniz herhangi bir pazartesi günü eğitiminize başlayabilirsiniz. Seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilir ve bu sınıfta öğen saatine kadar ders alarak haftada 20 ders eğitim alırsınız. Her ders 45 dakika sürer.

Dilerseniz 20 ders yerine 30 derslik yoğun İngilizce kurslarına da katılabilirsiniz. Genel İngilizce eğitimleri sabah başlar ve öğlen 12:30 gibi sona erer. Yoğun İngilizce eğitimleri ise öğleden sonra 14:30’a kadar uzar. Akademik kurslara göre daha rahat ve sakin bir eğitim sunmaktadır.  Akademik bir program size zor, yorucu gelecekse yoğun İngilizce eğitimine kayıt olarak haftalık genel İngilizce eğitimine 95 € gibi bir fark ödeyerek haftada 30 derslik eğitimlere katılabilirsiniz. Örneğin 12 hafta altında yoğun bir eğitim istiyorsak ya da sadece 12 hafta üzeri olsa da akademik programa katılmak istemezseniz  yoğun eğitimler seçilebilir.

Akademik İngilizce eğitimi

Daha prensipli bir eğitim hedefleyen öğrenciler için ESE Malta akademik İngilizce eğitimi dönem olarak adlandırdıkları bir eğitim sistemleri daha bulunuyor. Gerekli ingilizce seviyesi Starter +’ dır. Yani temel düzeyin biraz üzerinde İngilizceniz olmalıdır.

Akademik Sene kursunun öğleden sonra derslerinde öğrenciler Fluency Stream (Akıcı konuşmayı amaçlayanlara), Work Stream (iş hayatında kullanacaklara) ve Academic Stream (akademik-eğitim amaçlı kullanacaklara) arasında seçim yapabiliyorlar.  

Bu eğitimin farkı daha prensipli ve  yoğun olmasıdır. 20 ders yerine haftada 30 ders alıyorsunuz. Eğitiminiz öğlen değil, öğleden sonra 15:00 civarı sona eriyor. 6 haftada bir öğrenci kabul ettiğinden akış içinde kopmalar ve yeni öğrencilerin adapte olurken yaşatacağı yavaşlamadan kaçınmak mümkün olur.

Eğer İngilizceniz yok seviyede değilse bu programa katılarak daha süratli ve güçlü bir eğitim mümkündür. Sınıflar ve eğitim sistemi farklı olsa da konaklamalar aynıdır.

6 haftada bir öğrenci kabul ettiğinden akış içinde kopmalar ve yeni öğrencilerin adapte olurken yaşatacağı yavaşlamadan kaçınmak mümkün olur. Eğer İngilizceniz yok seviyede değilse bu programa katılarak daha süratli ve güçlü bir eğitim mümkündür.

Başlama Tarihleri: 6 haftada bir her Pazartesidir. 2019 yılı başlangıç tarihleri aşağıdaki gibidir.

07.01.2019,18.02.2019,01.04.2019,13.05.2019, 01.07.2019, 12.08.2019, 30.09.2019, 11.11.2019

Aşağıdaki tarihlerde tatil bulunmaktadır.

24.06.2019 – 28.06.2019
23.09.2019 – 27.09.2019
23.12.2019 – 03.01.2020

Derslerin mevsime göre daha erken başlayıp daha erken bitebildiği ve yaz aylarında double banking uygulaması (sabahçı – öğlenci)’de olmaktadır. Öğrenciler bundan sonra verilen ödevleri ve işledikleri dersleri tekrar etmek için okulda 1-2 saat geçirirler. ESE’nin düzenlediği bir konuşma-pratik kafesi hizmet veriyor. Orada biraz oturup pratik yapanlar da olur. Böylece eğitim öğleden sonraya kadar sürer. Sonra öğrenciler çıkarak kendi sosyal seçimlerine yönelirler. (plaj, gezi vs.)

Özellikle bütçeniz el veriyorsa mutlaka yoğun İngilizce eğitimi ya da akademik eğitim öneriyoruz. Öğlen biten genel eğitim dersleri oldukça hafif bir eğitim anlamına gelir.  Bunun dışında mini sınıflarda 6 kişilik eğitimler ya da kimseyle bir arada ders almak istemiyorsanız özel dersler, çalışanlar için Malta’da iş ingilizcesi eğitimleri okul tarafından sunulur.

ESE’nin en çok tercih edilen seçeneklerinden biri de KET, PET, FCE, CAE, CPE, TOEFL IBT, Trinity, IELTS, TOEIC, CTH sınavlarına hazırlık kurslarıdır. Bu alanda iddalılar ve sınavlara hazırlanıyorsanız faydası olacaktır.

İsteyen adaylara 50 yaş üzeri yetişkin dil kursları da sunulmaktadır.

Yurtdışı İş İngilizcesi eğitimi için de Malta’da ESE oldukça başarılı bir grafik çizmektedir. Bu programlara da ortanın üzerinde İngilizce bilgisine sahipseniz katılabilirsiniz.

Malta’da IELTS TOEFL Eğitimleri

Tüm malta dil okulları ielts ve toefl eğitimi sunmaktadır. Bu eğitimler genel İngilizce programlarından farklı olarak, sadece sınava dayalı eğitimler halinde sunulur. Eğitimlere giden adayların başarısız olduğunu ve yeterli puanı alamadığı görülmüş değildir. Çok yoğun ve nitelikli bir eğitim sunulmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ve daha önce sorun yaşadığımız bir konuyu dile getirmek isteriz.

Yurtdışı dil eğitimine katılmak için 12 haftalık bir süreniz varsa, tüm eğitiminizi ielts ya da toefl eğitimi olarak seçmenizi önermiyoruz. Eğitiminize haftalık 30 ders olarak alınan yoğun İngilizce eğitimine katılarak başlamanızı öneriyoruz. Bu sayede ek ücret ödeyerek alınan ielts-toefl sınav eğitimlerinin tamamına para ödemeniz gerekmeyecektir.

Eğitim için Malta’ya ulaştığınızda, öğretmenleriniz sizin İngilizce seviyenizi kontrol edecek, kaç haftalık ielts, toefl eğitimine ihtiyacınız olduğunu belirleyecek ve ardından gerektiği kadar ders almanızı önereceklerdir. Genelde tüm eğitimini sınav İngilizcesi üzerine düzenleyip giden adaylara, eğitmenler öncelikle yoğun İngilizce kursuna geçmeleri, belli süre sonra ielts kursuna geçiş yapmalarını söylüyorlar ve planlamalarını değiştiriyorlar çünkü sınav İngilizcesinden önce bir çok adayın temel eksiklerini kapatması bekleniyor.

ESE Malta Dil Okulu Öğrenci Konaklamaları

ESE Malta Dil okulu, öğrencilerine oldukça çeşitli ve her bütçeye hitap edecek konaklamalar sunar. Öncelikle kısa şekilde konaklamaları anlatacağız. Daha aşağıda ise konaklamaların haritalarını ve fotoğraflarını göreceksiniz. Konaklamalar Malta dil okullarında, satın alınan binaların dairelerini odalara ayırarak, her dairede ortalama 6 öğrencinin tek ve iki kişilik odalarda kalmak koşuluyla konaklamaları üzerine kurulur.

Okul-Konaklama Mesafeleri

Okul Residence: içinde
Whitehouse Hostel: tam karsısındaki sokakta (ekonomi konaklama)
Ekonomi Apartmanları: 2 dakika yürüme mesafesinde (ekonomik konaklama)
Valley View Residence: 15 dakika yürüme mesafesinde (ekonomik konaklama)
Tamarisk Residence: 15 dakika yürüme mesafesinde (superior konaklama)
Asolat Apartments: 15 dakika yürüme mesafesinde (superior + konaklama)

Her konaklamada yaklaşık 3 oda ve 2 banyo, ortak kullanımda bir mutfak ve yaşam alanı bulunur. Yaşam alanı Türkiye’de “salon” olarak adlandırdığımız büyük odadır. Burada çalışma, yemek masası, oturma grubu ve tv bulunur. Bir balkon ile hava alabileceğiniz ya da oturabileceğiniz bir açık alana sahiplerdir. ESE Malta Dil Okulu konaklamaları kaliteli ve temizdir. Bütçenize göre konaklama seçenekleri sunar.

Genellikle konaklamaları kendi satın aldıkları binaların, Malta’da dil eğitimi için adaya gelmiş öğrencilerin kalacağı şekilde, tekrar düzenlenmiş olan tesislerden oluştuğunu görmekteyiz. Tümü okula yürüme mesafesinde ve yakındır her şeye rağmen bir problem yaşarsanız hemen destek olurlar. Konaklamalarda ekonomik yurt hariç klima ücretsizdir. Ekonomik yurtta klima sayaç ile çalışır ve okuldan ücret ile sayaca kontör yüklenir.

Örneğin oda arkadaşınızla anlaşamıyorsunuz, size çok aykırı gelecek bir karakter ve yaşam tarzına sahip. Bu gibi durumlarda ESE sevdiğimiz bir yönetim modeline sahip. Konaklamada ya da kursta yaşanılan sorunlarda şimdiye kadar çalıştığımız okullar arasında en hızlı ve gerçekçi çözümleri getiren okul ESE oldu. Welfare adında, okulun giriş holünde bir odaları bulunuyor. Bu departmana gidip konaklama değişikliği istediğinizde, sorununuzu anlattığınızda, size bir dijital kayıt oluşturuyorlar. Bu kayıt sürecini okul sahibinden başlayarak tüm yönetim takip ediyor ve sorununuz çözülene kadar peşinde oluyorlar. İlk müsait olan odaya değişiklik yapılıyor, tesis içi eşya aksaklıklarına ise 1-2 gün içinde çözüm buluyorlar.

Bu sayede hem iç hem dış imkanlarıyla çok sağlıklı hale getirip öğrencilerin keyifle yaşayabileceği alanlar yaratıyor. Malta dil kursu konaklamalarında tek kişi ya da çift kişi kalabilirsiniz. Bu sizin yaşam tarzınıza bağlı. Biriyle aynı odada kalma fikri çok uzak değilse pratik için sağlıklı olabilir ancak yalnız yerleşimin keyfi ve getireceği dinlenme hali de oldukça çekici gelmekte.

Diğer bir seçenek Otel konaklama imkanlarıdır. Okulun kendine ait Salini Resort otelinde konaklayabilirsiniz. Bu hizmeti okul kendine ait bir otel olduğundan çok daha uygun fiyatla sunar. Bağımsız ve okula çok yakın otelleri tercih ederseniz aşağıda açıkladığımız gibi oldukça masraflı bir sürece girmiş olursunuz.

Oteller daha maliyetli ancak daha konforludur. Özellikle bu konforu arayan bireyler okula yakın ve lüks seçimler olarak otellerde kalabilirler. Bütçenize göre bu birini seçebilirsiniz.. Normal bir otel fiyat listesinin az aşağısında fiyatlandırılacağından, otelde kalmak isteyen adaylar çok ciddi bir bütçe gerekliliğine hazır olmalıdır. Otel konaklamaları için okullar da tıpkı sizin yaptığınız gibi bir otele başvurarak fiyat almaktadır. Bu gün sayısı fazla olduğundan biraz daha düşük fiyatlı bir teklife dönüşebiliyor ancak yine de diğer konaklamaların tümünü misliyle aşıyorlar.

Kalabileceğiniz oteller listesi aşağıdadır;

The Coastline Hotel
The George Urban Boutique Hotel
The Salini Resort
The Hilton Hotel Malta
Le Méridien
Hotel Juliani
Hotel Valentina

Malta Konaklama Haritaları

Aşağıda ese malta okulundan  tüm konaklamaların tümüne yürüme mesafelerini haritalardan inceleyeceğiz. 

Tamamı klimalı, çamaşır makineli tam bir tesistir. Konaklamalar haftada bir temizlenir, çarşaf ve havlular yenilenir.

Google haritalar yavaş ve küçük adımlarla yürüyen bir insanı baz alarak hesaplanmıştır. Kendi temponuza göre bu süreyi oranlayabilirsiniz. 

ESE Residence Okul içi Öğrenci Konaklaması

Şehir merkezinde bulunan ESE’nin eğitim binasının içinde bulunan konaklamadır. Bu konaklamadan hemen çıkıp dersinize katılabilirsiniz. Öğrenciler tarafından en fazla tercih edileni olduğundan yer bulmak oldukça zordur. Kayıt olacağınız tarihle birlikte sorgulama yaptıktan sonra müsaitse buraya yerleşebiliriz. Odalar tek kişilik, özel banyo, kendi binasının içinde olduğundan ulaşım derdi yoktur. Wi-fi, oda temizlik, kablolu tv, klima ve sürekli resepsiyon desteği bulunmaktadır. Hemen okulun çıkışında restoranlar, kafeler, gece kulüpleri, hediyelik eşya dükkanları, alışveriş merkezleri, bankalar, sinema ve bowling salonları gibi birçok alternatif görürsünüz.

Lakin bu konaklama mütevazi bütçe düşünen adaylarımız için biraz zorlayıcı olacaktır. Diğer konaklamaların yaklaşık iki katı fiyatına çıkmaktadır. Örneğin ekonomik konaklamada kalmak isterseniz 175 € haftalık bedeli vardır, bu konaklamada ise haftalık 385 € ödememiz gerekiyor. Genellikle bütçe kısıtları çok olmayan adaylar ya da 4 hafta gibi kısa sürelerde eğitim planlayan adaylar tarafından tercih edilmektedir.

White House Hostel Malta Öğrenci Konaklaması

Whitehouse Hostel ekonomik bir konaklamadır. Eğitim binasının hemen karsısındaki caddede okula 20 adım mesafededir. Konfor olarak mütevazidir ve ekonomik bir hostel konaklaması olarak geçer. Okulda olmadıgınız zamanda tesis içerisinde terasta güneşlenebilir, ders çalışabilirsiniz. Okula yakın olması nedeniyle çok tercih edilir ekonomik konaklamalar arasındadır. Mutfağı bulunmaz ve genelde yer bulmak yakın tarihler için imkanlı değildir. Odalarda 2 ya da odanın büyüklüğüne göre 3 kişi bulunur.

Ekonomik Öğrenci Konaklamaları

Bu seçenek içinde satın alınmış apartmanlarda konaklıyorsunuz. Binaları yeniden düzenleyerek öğrencilerin kalabileceği tesislere dönüştüren ESE her daireyi odalara bölerek ikişer ya da tek kişi konaklayabileceğiniz şekilde düzenlemiş.

Tümünde oda temizliği, çarşaf, havlu değişikliği haftada bir yapılmakta. Her dairede bir ortak kullanımda mutfak ve banyo wc bulunuyor. Bu konaklama okuldan 150 metre yürüme mesafesindedir. Her apartman yemek yapabileceğiniz tam teçhizatlı bir mutfağa, ortak sohbetler sunan yaşam alanlarına sahiptir. TV ve wifi bulunmaktadır.

Bu konaklamaların adları; Valley View ve Central Building ESE Malta konaklamasıdır. Bu konaklama seçenekleri 16 dairelik bir apartman yapısıdır. Ese’nin diğer okullara göre çok daha konforlu olan konaklama imkanlarından biridir. Tüm daireler yeni olmasa da tam teşekküllü şekilde döşeli ve temiz standartlara sahip imkanlar sunar.

TV, wifi, klimalı odalar, mutfak, yemek ve yaşam alanlarına sahiptir. Sliema’ya çok yakın, deniz kenarına rahatlıkla yürüyebileceğiniz bir konumdadır. Merkez ekonomi binasından 3, Valley view’dan 15 dakikalık bir yürüyüşle de okula ulaşabilirsiniz. Bu konaklama sıklıkla tercih edilmektedir. St. Ignatius Junction, Sliema, MALTA adresindedir.

ESE Ekonomik Öğrenci Konaklaması – Valley view

Valley View adlı konaklamada 16 daire, 92 yatak bulunmakta. Her dairede iki-üç banyo, bir ortak kullanımda mutfak ve salon bulunuyor. Tamamı klimalı, çamaşır makineli tam bir tesistir. Konaklamalar haftada bir temizlenir, çarşaf ve havlular yenilenir.  Okula mesafesi 1.5 km’dir. Konaklama fotoğrafları incelemeye değerdir. Paketlerden birini seçerek kayıt yaptırdığımızda, üstteki konaklamalardan birine yerleştirme yapılmaktadır. Seçme şansımız bulunmamaktadır çünkü sizi en az Türk öğrencinin olduğu konaklamaya otomatik olarak yerleştireceklerdir.


Ekonomik konaklama binası Valley View binalarının okula yürüyüş haritaları ve fotoğraf albümleri aşağıdadır.

ESE Superior Öğrenci Konaklaması – Tamarisk Binası

Superior konaklama olarak geçen ve fiyatlandırılan, 7 daireli bu apartman yüksek standartlar arayanlar için düzenlediği bir yapılanmadır. Tüm dairelerde mutfak ve yemek alanları bulunur. Tümünde TV, WİFİ, ve klimalı odalar bulunmaktadır. Swieqi denilen bir muhitte konumlandırılmış bu yapı okula 10 dakika mesafededir. 5 dakika mesafede ise yürümek istemeyenler için otobüs durakları vardır. ESE plajı 10 dakika mesafededir. Konaklamalar arasında tercih ederseniz mutlu olacağınız seçeneklerden biri Tamarisk Malta ESE öğrenci konaklamasıdır. Bu konaklama huzurlu ve sessiz bir uyku, konforlu yatak odaları, okula ve merkeze ise kısacık bir yürüme mesafesi içerir. Bu sayede gürültülü şehir merkezi yerine hemen okula ve merkeze yakın, sessiz sakin bir yerde uyuma imkanına sahip olursunuz. Konaklamanın Adresi : Triq is-Sidra, Swieqi, MALTA’dir.
ESE Superior Konaklama olarak geçen, Tamarisk binasının okula yürüyüş haritaları ve fotoğraf albümleri aşağıdadır.

ESE Superior + Konaklama – Astolat Binası

ESE Superior + Konaklama olarak geçen, Astolat binasının okula yürüyüş haritaları ve fotoğraf albümleri aşağıdadır. Malta’da kalınabilecek en iyi öğrenci konaklamasıdır. Asolat Superior Plus konaklaması ESE’nin Tamarisk binası gibi en kaliteli konaklamalarından biridir. Bu konaklamada bireyin ömür boyu yaşayabileceği konfor ve rahatlık sunulmaktadır. Çok sessiz bir sokakta konumlanmış olan konaklamalar 2018 yılında hizmet vermeye başladığından çok yenidir. Eğer sessizlik ve konfor arıyorsanız bu konaklamalardan faydalanmanızı öneriyoruz. Özellikle belli huzuru arayan insanlar için sessiz ve rahat bir uyku sunar. Diğer tüm konaklamalarda olduğu gibi, bu öğrenci konaklamasında da 2 kişi konaklarsınız. Eğer isterseniz size ait bir oda ve banyo da sunulmaktadır ancak ek ücret alacaklardır.

Aile Yanı Öğrenci Konaklaması

Malta Dil kurslarında aile yanı konaklamlar çok tercih edilen, evde aile ile pratik yapabileceğiniz çözümler sunan, Malta- İngiliz harman kültürü ile bir seçenektir. Ailelerin tamamı malta hükümeti tarafından kabul görmüş, denetlenmiş bireylerdir. Okul bu konuda sıkı denetimler yaparak ailelerin problemsiz ve düzgün bir yaşam ortamı sunmasına, ailenin bireylerinin saglıklı ruh hallerine sahip kişiler olduguna dikkat eder. ESE denetçileri evin temizlği, ailenin yaşam standartları, okula yakınlık gibi birçok kriteri göz önüne alırlar. Aile yanı konaklamalarda sabah ve akşam yemek de verildiği için, öğrencilerin sürekli yemek aramalarına da gerek kalmayacaktır.

Salini Resort Otel Konaklama

Okula 20 dakika araç mesafesinde, şehirden ve karmaşadan uzak, lüks bir otelde konaklama imkanı da sunulmaktadır. ESE Dil okuluna ait olan bu otelde öğrencilere ayrılmış özel bir bina bloğunda kalmak mümkündür. Okula ve okuldan otele saat başı servis hizmeti bulunmaktadır.

ESE’de size sunulacak ücretsiz hizmetler

  • Valetta başkentindeki görsel ve dinletiler ile tanıtım turu düzenlenmektedir.
  • Hoşgeldin karşılaması ve akşam eğlencesi gibi sürprizler hazırlanır.
  • ESE Plaj Üyeliği ile öğrenciler plajlardan ücretsiz faydalanabilir.
  • Konaklamalar için okuldan servis imkanları bulunur. (sadece salini resort hotel)
  • İsteğe bağlı deniz manzaralı odalar da mevcuttur. (sadece salini resort hotel)
  • Okul kurs kitapları ücretsizdir. (ikinci kura geçerken 65 € kitap bedeli alıyorlar.)
  • Havaalanı transferleri geliş-gidiş ücretsizdir.
  • Eğitim sonunda seviye ve katılım sertifikası verilir.

ESE Malta Dil Okulu Hakkında sık sorulan sorular

ESE Malta Öğrenci Konaklamaları Okula Kaç Dakika Mesafede?

Üstteki  haritalarda bunlar hakkında detaylı tüm bilgilere ulaşabiliriz. En uzağı 15 dakika  yürüme mesafesindedir.

Plaj Okula Kaç Dakika Mesafede?

Ese’nin üyelik verdiği iki ayrı plaj bulunmaktadır. Bu plajlarda denize girebilirsiniz. Yetişkinler plajı 5 yıldızlı bir otelin sahilidir. Burada 10 dakikalık yürüme mesafesinde olacaksınız. Diğer sahil ise 30 dakika yürüme mesafesindedir.

Sınıfımda ve konaklamalarda öğrenci dağılımı nasıl olacaktır?

Bu oranlar sene içerisinde değişiklik gösterebilir, bir ülkenin yöneliminin artışı da o milletin trendlerinin değişimiyle orantılı olabiliyor. Ancak size bu yazıyı hazırlarken 2019 Aralık ayı itibariyle oranları yazalım;

Alman %14, Rus %10 İtalyan %10 Türk % 8 Avusturyalı % 9 İsveçli % 9 Çek % 8 Hollanda % 7 geri kalan milletler İspanyol, Kore, Libya, Fransız, Japon vb. olarak dağılım göstermektedir.

Kayıt olduktan sonra ESE ekibi öğrencilere, kültürlere, milletlere göre bir yerleştirme politikası izler. Rahatsız olmayacağınız milletler ile, ellerinden geldiği kadar az türk vatandaşı farklı konumlar, oda ve sınıflar düşünülerek dağıtılır.

Malta Dil Okullarına Nasıl Kayıt olurum?

Bize ulaşmanız yeterlidir. Alacağınız hiçbir destek için ücret ödemezsiniz. Tüm sunulan destek ücretsizdir. Nasıl bir otele rezervasyonunuzu kendiniz yapmaya çalıştığınızda pahalı, booking.com gibi bir internet sitesi ya da bir turizm acentası kullandığınızda daha az para ödüyorsanız, bizim de verdiğimiz destek prensip olarak buna yakındır. Çok öğrenci akışı daha az fiyat sunma imkanı getirir.

ESE Malta Dil Okulu Neler Dahil?

Malta Dil Okulları her şey dahil paket gibi reklamlara inanmayın. Bunu farklı isimlerle pazarlamak dürüst bir yaklaşım değildir.

Kayıt olduğunuzda okul size şunları sunar;

Havalimanı transferleri, kayıt olduğunuz program içeriğindeki dersler, seçtiğiniz konaklama, gittiğinizde size kısa bir okul tanıtımı ve yanınızdaki çalışan ile yürüyerek etrafı tanımak, hoş geldin akşamı, Valetta kentinde yarım günlük bir tur, Sahil üyeliği, kurs malzemeleri, eğitim tamamlandığında sertifika, hoş geldin paketi, 7/24 soru sorabileceğiniz asistan ulaşımı, internet başlangıç paketi, okul içinde ve konaklamalarda wi-fi internet hizmeti.

Malta’da Dil Eğitimime Ne Zaman Başlayabilirim ?

Her pazartesi yeni bir kur başlar. Bu bağlamda eğitiminizin başlayacağı pazartesi gidip kursa katılır, eğitim bittikten sonraki cumartesi ya da pazar geri dönersiniz.

Malta öğrenci vizesi’ne nasıl başvurulur?

Bu bağlantıyı izleyerek malta öğrenci vizesi desteğini ücretsiz alabilirsiniz. Bizlerle kayıt olan tüm adayların ilk günden sonuna kadar vize sürecinde yanlarında oluyoruz.

Vizem reddedilirse ne olur?

Malta öğrenci vize reddi çok nadir karşılaşılan bir durumdur. Dil okullarına kayıt için sizden 70 € depozit alacaklardır. Bu gerçekleşirse sizden aldığı 70 € luk depoziti iade etmiyorlar.  Ayrıca konsolosluğa evraklarınızı teslim ederken ödediğiniz vize masrafı olan 100 € da yanmaktadır.

ESE bana uçak bileti bulur mu?

Eğer isterseniz size Malta uçak bileti alarak gönderebilir. Kampanyalı paketlerden birini aldıysanız zaten uçak biletinizi okul alacaktır. Bunun dışında THY en uygun bilet satışını sağlamaktadır.

Tek başıma dil eğitimine geliyorsam tek kişilik konaklama mı almalıyım?

Okulda ESE Residence adlı konaklamalarda tek geliyorsanız tek kişilik konaklama almalısınız, diğer konaklama seçeneklerinde 2 kişilik odalara yerleştirilebilirsiniz.

Çift ya da arkadaşımızla iki kişi dil eğitimine gelirsek aynı odada kalabilir miyiz?

Evet bu düzenlenecektir ve mümkündür ancak 18 yaş üzeri olmalısınız.

Gelirken yanımda laptop getirmeli miyim?

Okulun böyle bir talebi yoktur. Laptop yerine kullanım amaçlı tablet taşırsanız daha az yük ile gelirsiniz.

Okulda zaten 2 bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Ciddi bir çalışma yapacak olduğunuzda o bilgisayarlardan faydalanabilirsiniz. Büyük bir lounge, kafe da kullanıma hazır bekliyor. Sadece gelmeden önce yapacağınız ön çalışma için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Malta Yaşam Masrafları ve bilgileri ile ilgili rehberimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Değerli Adaylar; ESE Malta Dil Okulu ile ilgili verilebilecek tüm ve deneyime dayanan doğru bilgileri az evvel incelemiş bulundunuz. Lütfen sorularınız varsa bize ulaşın. Gitmek istediğiniz süreyi ve tarihi bize yandaki formu kullanarak bildirmeniz durumunda, size en kısa sürede fiyatlar iletilecektir. Danışmanlık sistemimiz tamamen ücretsiz sunulur. Okulların verdiği liste fiyatları üzerine hiçbir bedel eklenmez. Okuldan gönderilecek olan faturanızı kontrol ederek, ödemelerinizi yine okula yaparsınız. Yurtdışu eğitim danışmanlığı firmaları sizlerden ücret almamalı, okul bedellerini kendilerine yatırmanız için yönlendirme yapmamalıdır. İşin maddi kısmı okul ile sizin aranızda ilerleyecek, bizlerse bilgi, deneyim ve iletişim köprüsü olarak destek vereceğiz. Danışmanlık firmalarının konumlanması gereken yer budur. Lütfen kayıt işlemleriniz için bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.

ESE Malta Dil Okulu Öğrenci Konaklaması

ESE Malta Dil Okulu Covid döneminde boşalan konaklamalarda yenilemeler ve iyileştirmeler için zaman buldu. ESE Malta’daki en konforlu konaklamaları sunar. Bunun nedeni konaklamaların hiçbirinin kiralık olmamasıdır. Tümü okulun kendine ait olduğundan, yatırım yaparak kaliteli bir konaklama imkanı sunabiliyorlar. Bir çok okul kiralama yolu ile konaklama sağlar. Farklı ev sahiplerinden kiraladığı evleri odalara ayırarak öğrenci konaklaması…

Okumaya devam edin ESE Malta Dil Okulu Öğrenci Konaklaması

ESE Malta’nın En iyi Dil Okulu Seçildi

ESE Malta’nın En iyi Dil Okulu Seçildi Her sene Malta’da dil eğitimi almış tüm öğrenciler, okul denetcileri, bağımsız denetim organizasyonları tarafından oylanan yarışmada ESE bu sene malta’nın en iyi ve kaliteli dil okulu olarak belirlendi. Konaklamalarının paylaşımsız banyolara sahip oluşu, diğer okullara göre daha lüks, merkezi, konaklama okul arası mesafe düşüklüğü, modern tesislere sahip oluşu,…

Okumaya devam edin ESE Malta’nın En iyi Dil Okulu Seçildi

ESE TOEIC Sınav Merkezi Oldu

ESE Malta Dil Okulu TOEIC Test Merkezi oldu. ESE ETS tarafından maltadaki tek TOEIC test merkezi ilan edildi. Artık öğrenciler ESE’de eğitim aldıktan hemen sonra kendi ülkelerine dönmeden, alıştıkları atmosferde sınavlarını verebilecekler. TOEIC Sınav Merkezi Türkiye’de Şişli’de oldukca zor şartlarda ve stresli koşullarda girilen bir sınav merkezine sahip. Her yıl 60’dan fazla ülkede, 3 milyon…

Okumaya devam edin ESE TOEIC Sınav Merkezi Oldu

ESE Malta Dil Okulu Binası Yenilendi

ESE Malta Dil Okulu Binası Yenilendi. ESE yenileme proje çalışmaları tamamlandı, resepsiyon yenilendi, dinlenme alanları, sınıflar yeniden düzenlendi, interaktif sınıf sistemi çalışmaları yapıldı. Bu ESE’nin sürekli olarak kazançlarını okul ve eğitime yatırdıklarını görmek açısından dil okulu seçimlerinde sağlıklı bir gösterge. 10-20 senedir kendisini ve imkanlarını yenileyip geliştirmeyen okullar yanında ESE sürekli olarak yenilikler yapıyor. Yenileme…

Okumaya devam edin ESE Malta Dil Okulu Binası Yenilendi

ESE Otel Satın Aldı

ESE Malta Dil Okulu Konaklama imkanlarına bir yenisini ekleyerek The Coastline Hotel olarak bilinen 5 yıldızlı oteli satın alarak bünyesine kattı. Artık Sadece ESE Malta Dil Okulu Öğrenci Konaklaması olarak hizmeet verecek otelde yüzme havuzları, spa, restoranlar, sosyal tesisler, çok güzel bir sahil ve aktivite alanları bulunuyor. Bu ESE konaklama imkanından okula sürekli olarak servisler…

Okumaya devam edin ESE Otel Satın Aldı

ESE’de ilk gününüz

Sizi malta havalimanından okulun bir görevlisi, adınızın yazdıgı bir kagıt blok tutarak karsılayacak ve alacak, ESE okul logosunu gördügünüzde artık emin ellerdesiniz demektir. ESE görevlisi size hoşgeldiniz paketi verecek. Bu paketin içerisinde hoşgeldin mektubu, kursla ilgili detaylı bir bilgilendirme, konaklama için ayrı bir detay yazısı, malta haritası, ese çevresinin haritası, ese geçici ögrenci kartı, ilk…

Okumaya devam edin ESE’de ilk gününüz