Iels Lal Malta Dil Okulu diğer bilinen adı ile iels Malta Adası’nın Sliema adlı alışveriş ve yaşam merkezi şehrinin tam ortasına kurulmuştur. Doğrusu konum olarak Malta’daki en başarılı okullardan biridir. Deniz kenarında, alışveriş merkezleri, restoranlar, Malta’nın en merkezi konumlarından olan Valetta’ya kolayca bağlanan bir ulaşım ağına ait bir okuldur. Modern merkezleri tümüyle klimalı 100 adet sınıfı, kütüphanesi, internet kafesi, resepsiyondan başlayarak Wi-fi erişimi, ortak kullanımda internet erişimine sahip ipadler, yemek ve kahve makineleri, içecek otomatları, dış mekan terası, hemen yan binasında büyük bir restoranı ile 700 maksimum öğrenci kapasiteli bir okuldur. iels lal malta dil okulları ekşi sözlük ve diğer öğrenci yorumlarında, ayrıca bizim gidip gelen öğrencilerimiz arasında övgü ile bahsedilmektedir.Bu okulda Tas-Sliema denilen merkezdedir. Genellikle öğrencilerin uğrak yeri olan Paceville yani şehir merkezine 30 dakika yürüme mesafesindedir. Sürekli yürünecek bir yol olamayacak kadar mesafelidir bu nedenle otobüs kullanılmakta. Tas-Sliema’da yani bu okulun bulunduğu muhitte de birçok aktivite alanı, restoran ve sosyal imkanlar bulunmaktadır. Okul kaliteli ve oturmuş bir eğitim sistemine sahiptir. Büyük bir binası, birçok sınıfı, modern teknolojilerle donatılmış imkanları bulunur. Konaklaması diğer okulların aksine oteldir. Otel odalarında ikişer kişi konaklarsınız. Öğrenci evi sistemini sevmeyenler için idealdir. Okuldan yürüyerek 10 dakika süren konaklamanızla oldukça yakın olarak keyifli bir eğitim alabilirsiniz. Bu konaklamaya alternatif olarak daha uzak olan 20 dakika yürüme mesafesinde, eş konfora sahip ancak daha uzak olduğundan daha uygun fiyatla verdikleri ikinci bir konaklama imkanları var. Mümkünse yakın olanı seçmenizi öneririz.

Iels malta dil okulları yine Malta Eğitim Bakanlığı ve Feltom denetçi kuruluşları tarafından denetlenmiş, kabul görmüş ve belli standartların üzerine çıkmaları sağlanmıştır. 1985 yılından beri hizmet veren okulun sistemi oturmuş, güçlü ve başarılı okullarımızdan biri halini almıştır. Çalışanlar ilgili ve sorunlarımızı hızlıca çözen bireylerden oluşur. Maksimum 12 ögrenciden olusan bu okulda Malta Dil Eğitimi seçenekleri arasında mutlaka değerlendirilmesi gerekenlerden biridir. Okul genel ingilizce eğitimi, yogun ingilizce eğitimi, akademik yıl eğitimleri, üniversite hazırlık dil eğitimleri, iş ingilizcesi eğitimi, sınav hazırlık kursları (toefl, ielts), ingilizce öğretmenliği yurtdısı dil eğitimleri, 40 yaş üstü eğitimleri sunar.

Hangi Malta dil kursu sorusu genellikle sizin taleplerinizle şekillenir. Eğer 3 ay ya da daha kısa bir sürede eğitim alacaksanız haftalık 30 derse denk gelen yogun ingilizce kursunu seçebilir, kendinizi yeterli görüyorsanız genel ingilizce kursunda haftada 20 saat eğitim alabilirsiniz. Tüm bunlar size ve planlarınıza bağlı. Eğer 6 ay ve üzeri süreniz varsa akademik yıl eğitimine katılabilirsiniz. Akademik yıl eğitimi daha tasarruflu olacaktır. Malta iş ingilizcesi eğitimlerinde ise kısa sürede kendi alanınızda gelişebilirsiniz. Ancak iş ingilizcesi dil eğitimi denildiğinde aklınıza gelenleri biraz aydınlatmak gerekir. Siz genetik mühendisiyseniz size özel bir iş ingilizcesi kursu hazırlamayacaklardır. Genel olarak şirketlerdeki yazışmalar, sunumlar, diyaloglar, iş hayatında gerekli belli kalıplar öğretilir. Bir uçak mühendisi için “benim alanımda beni eğitin” isteği olumsuz sonuçlanır. Spesifik meslekler için mesela Malta’da pilotlar ve uçuş ekibi, kabin memurları için ingilizce eğitimleri mümkündür. Bunun gibi alan eğitimleri dışında yani talep gören eğitimler dışında çok spesifik alanlarda Malta Dil Okulları ya da dünyadaki başka bir ülkenin herhangi bir dil okulu başarılı bir formül üretememekteler. Talep arttıkça eğitim programları buna göre düzenleniyor.

LAL Malta Dil Okulu Konaklamaları

Lal Iels Malta Dil Okulu Konaklamaları oldukca huzurlu ve diger okullara göre bir parça ekonomik çözümler sunar. Aşagıda okulun konaklama seçeneklerini inceleyelim.

Day’s Inn Malta Lal Dil Okulu Konaklaması

76 Cathedral Street, Sliema, SLM1526 adresinde bulunan bu konaklama ögrencilerin en çok tercih ettigi seçenektir. Okula 800 metre mesafesi olan bu konaklama arasında rahatlıkla yürüyerek okula ulaşmak mümkündür. Modern tesisi ile sadece okula ait olan binada 45 daire ve 54 oda bulunmaktadır. Her odada 2 kişi ya da tercih ederseniz 1 kişi kalmaktadır. Tüm otel klimalı ve çamaşır yıkama, kurutma tesisleri ile entegre edilmiştir. Days inn Malta dil okulu konaklaması LAL IELS okulunun en güvendigi konaklamadır. 24 saat resepsiyon hizmeti, ögrencilerin oturup zaman geçirebilecegi, wi-fi, masalar, oturma alanları, çalısma alanlarına sahip oldukları bir mekan bulunmaktadır. Çok uluslu ögrenciler ile bir araya gelip pratik yapabildikleri bu alanlarda ögrenciler zaman geçirmekte ve pratik yapmakta, ders çalısıp sosyalleşmektedir. Yaz ayları süresinde ögrenciler çatıda terasda zaman geçirebilirler, yüzme havuzu ve güneşlenme alanlarına sahip bu teras Malta’yı panaromik olarak gören bir manzarayla sizi karşılar. Bu konaklamada otel odaları ve stüdyo odalar olarak iki seçim mümkün. Otel odalarında elbise dolabı, masa, televizyon, ortak kullanımda mutfağa erişim bulunuyor. Stüdyo odalarda ise yine yatak, masa, televizyon, bunun yanında tost makinesi, mikro dalga fırın ve yemek yiyebileceginiz alanlara yer verilmiş durumda.

Bu konaklamanın artıları güzel konumu, okula yakınlıgı, kafeler, restoranlar, alısveriş alanlarıyla çevrilmiş olması, tümüyle klimalı sistem olması, resepsiyonda ücretsiz wi-fi seçenegi bulunması, tüm odalarda özel banyo ve wc bulunması, göreceli birçok okula göre daha rahat ve konforlu oluşu, temizlik hizmeti gibi gördügümüz ekstralardır.

Bu konaklamadan sonra haftalık 100 € kadar eklenti ödeyerek Bayview hotel, sonrasında fiyat daha da artarak Rocca Nettuno Suites, Waterfront Hotel, The Palace gibi seçenekler vardır. Bunlar sizin konfor çizginiz ve tabiki kayıt oldugunuz tarihe göre yerleşeceginiz odalardır. Örnegin temmuz ayında dil egitimi istiyorsanız, haziran ortasında başvurdugunuzda ekonomik seçeneklerde yer bulmak Malta dil okulları için mümkün olmayabilir.

En uygun konaklama Days inn ve bundan hemen sora 10 € pahalı olarak aile yanı konaklama gelir. days inn Malta konaklaması 180 € aile yanı konaklama 190 € civarlarında haftalık fiyalandırılır. Hafta sayısı arttıkca fiyat düşecektir.

LaL Iels Malta Dil Okulları kampüs ve konaklamalarını yeniledigi halde fiyatlarını arttırmadı. Normalde dil okulları yapılan yenilemelerden sonra zam yaparlar. Howards hotel malta’da iels lal dil okulunun açtığı ikinci konaklamasırıdr. Days inn’den biraz daha mesafelidir.

Henüz güncellenmiş bir fiyat degişikligi yokken katılım sağlayarak yeniliğin tadını çıkarın. Konfor dil egitiminde önemlidir. Adaptasyon ve motivasyon sağlayarak kişiyi öğrenimde hızlandırır.

Lal öğrencilere birçok aktiviteye katılım hakkı tanır.
Okuldan çıkınca sahil boyu 20 metre mesafededir.
Konaklamaların teraslarında havuz imkanı vardır.
Kurs kitapları çok başarılı ve açık anlatımlıdır.
Havaalanından sizi bir görevli alır ve geri bırakır.
LAL Malta çok yeni ve temiz konaklamalara sahiptir.
Okulda pratik yapılacak çok fazla alan ve özel donanımlı sınıflar bulunur.
Ögrencilerin sosyalleşmesi için birçok alan buna göre başarılı iç mimarlar tarafından dizayn edilmiştir.
Ögretmenler seçkin ve ortayaşlı, ana dili ingilizce olan bireylerden oluşur.

LaL Dil Okulu Malta Aktiviteleri

Ücretli olarak satın alabileceginiz bazı aktiviteleri okul sunmakta. Ben hep çeşitli aktivitelere okulla katılmaktan yanayım. Bazen insan “kendim yapayım daha ucuza gelir” diyor ancak sonunda baktıgınızda daha fazla para harcamıs ve daha çok mücadele etmiş oluyorsunuz. Örnegin okul, bir şehir ve antik yer gezisini 12 eurodan size satmış olsun. Siz bunu almayarak kendiniz seyahat ettiginizi düşünün. mutlaka 20 euroluk bir bütceyi aşacaktır. Gittiginizde bu gezileri degerlendirmenizi öneririm. Malta içerisinde çok fazla gidilip gezilecek yerler var ve LAL Malta Dil Okulları kültürel geziler ve aktiviteler konusunda çok başarılı.

 • Tam gün Gozo turu,
 • Mdina Turu,
 • Valletta Turu,
 • üç şehir turu,
 • Mosta Dome & Ta’Qali gezisi,
 • Harbour Cruise tekne gezileri,
 • Malta Tapınakları gezileri,
 • malta sahilleri turu,
 • Marsaxlokk and Blue Grotto gezileri,
 • Comino Cruise turu,
 • San Anton Buskett ve Dingli kayalıkları turu,
 • Tüm malta etrafında tekne turu,
 • Malta otobüs gezisi,
 • güvenli Fuego aksam müzik dinletileri,
 • Mediterraneo Marine su ve yunus parkı gezisi
 • At binme eğitim ve gezileri,
 • dalış,
 • bowling,
 • karting aktiviteleri

gibi birçok malta etkinlik ve yapılacak aktiviteler sunmakta. Zaten 7000 yıllık tarihiyle maltada alacagınız egitim süresince sıkılmazsınız. Bizim ögrencilere önerimiz 6 aylık dil kurslarını geçmemeleri. Bundan sonra konfor kaybı yaşıyorsunuz çünkü evinize geri dönme isteği içinizde şekilleniyor. Bu süreye kadar malta içerisinde sürekli olarak yapacak bir aktivite bulursunuz. Yürüyerek gezseniz aylar sürecek bir yüzölçümüne sahip büyük bir kara parçasıdır. Tertemiz denizi, avrupada birçok sahilin içinde en iyileridir. İngiltere egemenliginden çıktıgı için telefon kulubelerine kadar ingiliz simge ve kültürleriyle doludur. Lal Malta dil okullarının bulundugu Sliema maltanın elit ve seçkin alanlarından biridir. Mesela örnek bir 5 aktivite sıralayalım. 1. malta etrafında deniz turu, 2- antik bir ada olan Gozo gezisi, 3- Lal Malta Tekne gezi ve partisi, 4-şehir otobüs turu, 5- Dalış dersleri almak bu ektiviteler sizi uzun süre oyalar. çogaltalım derseniz de siz bitiremeden kursunuz muhtemel bitecektir.