Linguatime Malta Dil Okulu, Sliema’da bulunmaktadır. Sliema Malta’nın sahil kenarına kurulmuş yürüyüş ve araç yoludur. Malta’nın en değerli konumudur. Denize sıfır bulunan bu sahil boyunda en değerli yapılar bulunmaktadır. Malta’nın kalbi Sliema’dır. Çok duyulan eğlence merkezlerinin bulunduğu St. Julians’a 10 dakika yürüme mesafesindedir. Bu sayede gündüz sessiz ve sakin bir konumda eğitiminizi alabilir, akşam saatlerinde ya da eğitiminizden çıktıktan sonra 10 dakika yürüyerek tam şehir merkezinde, tüm sosyal alanlara ulaşabilirsiniz. Malta dil okulları içinde rahatlıkla tercih edilebilecek kalite ve fiyatta ekonomik okullardan biridir.

Bu sene 22. Yaşını kutlayan Linguatime Malta Dil Okulu oturmuş ve sistemindeki tüm sorunları yaşı nedeniyle çözmüş bir eğitim kurumudur. Okul 46 ülkeden öğrenci kabul eder. Bu nedenle çok uluslu, çok kültürlü bir yapıda eğitim alırsınız.

Linguatime Malta Dil Okulu Hakkında

Aşağıda sırasıyla okul hakkında bilgilere ulaşacak, fiyatları inceleyebilecek,  okulun içini dijital olarak gezebilecek, konaklamaların okul ile mesafelerini harita üzerinde görebilecek, tanıtım ve bizim çektiğimiz fotoğraf albümlerini inceleyerek fikir edinebileceksiniz. Yazımız sizlere okulu çabucak satabilmek için beğendirici bir üslupla değil, gidip gördüğümüz şekliyle ve öğrencilerden gelen geri bildirimler ışığında yazılmıştır. 

Linguatime  dil okulu konumu nedeniyle sizi sürekli seyahat etmekten kurtarıyor. Merkezden uzak okullar sürekli araç ve otobüs ile seyahat gerekliliği doğurur. Bu nedenle mutlaka merkezlere yakın bir okul seçmek gerekmektedir. Bu nedenle seçiminiz, Malta’da gezilecek yerlere ve sıklıkla gittiğiniz, gideceğiniz sosyal alanlara yakın olmak durumundadır.

Linguatime Malta Dil Okulu Fiyatları

Adayların öncelikle fiyatları, sonra ülke ve okul bilgilerini aradığını bildiğimizden öncelikle 2019- 2020 Malta dil okulu fiyat listesini paylaşıyoruz, ancak aşağı doğru mutlaka bilgileri, okul tanıtımlarını ve detayları okuyarak bilgi edinmenizi öneriyoruz.

Malta’da bulunan tüm dil okulları her yıl birkaç kez öncelikle bizim tarafımızdan ziyaret edilmekte ve denetlenmektedir. Görmediğimiz okulları sizlere de önermiyoruz. Yalnızca en az sorun yaratan, kaliteli, sertifika ve denetim belgelerine sahip, düzenli denetlenen, yenilenen, kazandığı parayı yine eğitimin, okulun ve konaklamaların geliştirilmelerine, düzeltilmesine yatıran, işi ile ilgili ve prensipli okulları seçmekteyiz. Bu seçicilik Malta’da diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi İngilizce dil eğitimi için elimizde yalnızca birkaç okul bırakmakta.

Güncel fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Malta dışında İrlanda dil okulları da oldukça uygun alternatifler sunuyor ve orada da 6 ay üzeri kurslarda çalışma izni var. Malta dil okulları için de oldukça güçlü bir organizasyonumuz bulunuyor. Wayout adlı firmamızın internet sitesi bağlantısına buradan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz;

https://www.wayout.com.tr/irlanda-dil-okullari/

Linguatime Malta Dil Okulu Nerede?

Linguatime Malta Dil Okulu adresi: https://goo.gl/maps/YK7twMLQUr2jdJuy5

Linguatime okul görüntüleri

Okul kapısından çıktığınız an sizi sahil ve deniz görüntüsü karşılıyor ve şehir hayatına karışıyorsunuz. Sağ tarafınıza yürürseniz bitimsiz bir sahil yolu, çeşitli kafeler, restoranlar ve bir çok sosyal alan ile karşılaşıyorsunuz. Sol tarafınıza yürürseniz de Malta’nın eğlence ve sosyal merkezi olan St. Julians’a birkaç dakika içinde ulaşıyorsunuz. Sakin sosyal yaşamdan, alışveriş merkezlerine, gece kulüplerinden sahillere kadar seçiminize göre tüm alternatifler Linguatime’a çok yakın. Ulaşmak istediğiniz yerler için uzun seyahatler gerçekleştirmiyorsunuz.

Buna rağmen birçok okuldan daha ekonomik. Şişirilmiş fiyat politikası uygulamıyorlar.

Linguatime Dil Okulunda çok Türk Var mı?

Aşağıdaki tablo Linguatime milletler arası dağılımlarını inceler.

Türkler genellikle clubclass gibi ucuz okullara giderler. Bu okullarda Türk oranı % 50’ye varan çok ciddi rakamlardadır. Türkiye’de çok fazla tanıtımı yapıldığından EF dil okulundan da kaçınmak gerekir çünkü çok fazla Türk öğrenci barındırır.

Linguatime’da öğrenci dağılımlarında yoğunluk fransızlar, almanlar ve japon milletinden vatandaşları içerir. Türkler için genelde pek bilinmeyen bir okuldur. Yaz aylarında üniversite tatillerinde ingilizcesini geliştirmek için gelen öğrencilere rastlanıyor olsa da özellikle eylül ayı ile birlikte Malta Dil okullarında ve Linguatime’da Türk öğrenci sayısı çok düşmektedir.

Özellikle sorulan soruların başında okullardaki Türk nüfusu gelmektedir. Linguatime merkezde bulunması ancak buna rağmen Türkiye’de çok fazla tanıtım yapmaması nedeniyle genelde seyrek Türk öğrenci alan bir okuldur.

Linguatime Malta’nın Kampüs Olanakları Nasıl?

Sınıflar klimalı, interaktif tahtalarla modernize edilmiş durumda. Binanın tamamı wi-fi ağına bağlı bulunuyor ve ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Malta’da internet değerlidir. Birçok okul haftalık 15 € gibi bedeller ile internet kullandırmaktadır. Malta Linguatime Dil Kursu ile hem eğitim binasında hem de tüm konaklama seçeneklerinde internet erişimi ücretsiz sunulur. Tesis içinde bir adet bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Burada e-learning denilen dijital çalışma alanlarından faydalanabilirsiniz, ödevlerinizi araştırabilir, kişisel internet gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Güçlü bir kütüphaneye sahip okulda birçok kitap ve dijital öğrenme seti bulunmakta.

Linguatime Dil Okulu Binası Sanal Gezi

Bu bağlantıyı kullanarak okul içi ve dışında sanal gezilere katılabilirsiniz.

Linguatime ile firmanızın ilişkiniz nedir?

Bizler Linguatime Malta Dil Okulu’nun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisiyiz. Bu nedenle bizlerle başvurarak herhangi bir fiyat farkı ya da danışmanlık ücreti ödemeden direk olarak okula kayıt sağlayabilirsiniz. Tüm ödemeleri okula gönderirsiniz ve bunun yanında ücretsiz olarak vize danışmanlığı alırsınız. Hiçbir firma okulların liste fiyatlarından aşağıda eğitim ve konaklama fiyatı veremez. Okulların açıkladığı fiyatlar ve belirttiği dönemsel indirimler dışında, firmaların indirim yapmaları yasaktır. Size bizim tarafımızdan gönderilecek fiyatlar, okulların kendi belirttikleri kampanya ve indirimlerinin uygulandığı net liste fiyatlarıdır.

Çeşitli firmaların bu şekilde öğrencilere okula eksik ödeme gönderttiğini duyuyoruz. Okullar, siz eğitim için seyahat ettiğinizde bu indirim adı altındaki kalan ödemeyi sizlerden mutlaka talep edeceklerdir.

Firmaların kendi inisiyatiflerinde indirim yapması yasaktır. Okulların kendi hazırladıkları faturaların üzerindeki bedeli mutlaka ödemek durumundasınız. Böyle bir olayla karşılaşırsanız, size “indirim” yaptığını söyleyen firmalar olursa lütfen bize sikayet@wayout.com.tr adresine bu indirimi taahhüt ettikleri e-postayı iletiniz. Okullar bu tarz firmalar ile çalışmayı keseceklerdir çünkü yapılan yasa dışıdır ve tüm okullar tarafından yasaklanmıştır.

Linguatime Malta’da hangi eğitimleri alabilirim?

Genel ve Yoğun İngilizce Eğitimi

Malta’da genel İngilizce eğitiminde her pazartesi başlayan sınıflar bulunur. Bu nedenle istediğiniz herhangi bir pazartesi günü eğitiminize başlayabilirsiniz. Seviyenize göre bir sınıfa yerleştirilir ve bu sınıfta öğen saatine kadar ders alarak haftada 20 ders eğitim alırsınız. Her ders 45 dakika sürer.

Dilerseniz 20 ders yerine 30 derslik yoğun İngilizce kurslarına da katılabilirsiniz. Genel İngilizce eğitimleri sabah başlar ve öğlen 12:30 gibi sona erer. Yoğun İngilizce eğitimleri ise öğleden sonra 14:30’a kadar uzar.

Malta’da IELTS TOEFL Eğitimleri

Tüm malta dil okulları ielts ve toefl eğitimi sunmaktadır. Bu eğitimler genel İngilizce programlarından farklı olarak, sadece sınava dayalı eğitimler halinde sunulur. Eğitimlere giden adayların başarısız olduğunu ve yeterli puanı alamadığı görülmüş değildir. Çok yoğun ve nitelikli bir eğitim sunulmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ve daha önce sorun yaşadığımız bir konuyu dile getirmek isteriz.

Yurtdışı dil eğitimine katılmak için 12 haftalık bir süreniz varsa, tüm eğitiminizi ielts ya da toefl eğitimi olarak seçmenizi önermiyoruz. Eğitiminize haftalık 30 ders olarak alınan yoğun İngilizce eğitimine katılarak başlamanızı öneriyoruz. Bu sayede ek ücret ödeyerek alınan ielts-toefl sınav eğitimlerinin tamamına para ödemeniz gerekmeyecektir.

Eğitim için Malta’ya ulaştığınızda, öğretmenleriniz sizin İngilizce seviyenizi kontrol edecek, kaç haftalık ielts, toefl eğitimine ihtiyacınız olduğunu belirleyecek ve ardından gerektiği kadar ders almanızı önereceklerdir. Genelde tüm eğitimini sınav İngilizcesi üzerine düzenleyip giden adaylara, eğitmenler öncelikle yoğun İngilizce kursuna geçmeleri, belli süre sonra ielts kursuna geçiş yapmalarını söylüyorlar ve planlamalarını değiştiriyorlar çünkü sınav İngilizcesinden önce bir çok adayın temel eksiklerini kapatması bekleniyor.

Malta’da İş İngilizcesi eğitimi

Eğer iş yaşantınız sürekli olarak İngilizce kullanımını gerektiriyorsa ve kendinizi bu konuda geliştirme ihtiyacı duyuyorsanız, Linguatime Malta’da iş İngilizcesi kurslarına katılarak kurumsal hayatta kullanılan terminolojiyi öğrenebilir ve iş yaşantınızın daha verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Malta’da IELTS TOEFL Eğitimleri

Tüm malta dil okulları ielts ve toefl eğitimi sunmaktadır. Bu eğitimler genel İngilizce programlarından farklı olarak, sadece sınava dayalı eğitimler halinde sunulur. Eğitimlere giden adayların başarısız olduğunu ve yeterli puanı alamadığı görülmüş değildir. Çok yoğun ve nitelikli bir eğitim sunulmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ve daha önce sorun yaşadığımız bir konuyu dile getirmek isteriz.

Yurtdışı dil eğitimine katılmak için 12 haftalık bir süreniz varsa, tüm eğitiminizi ielts ya da toefl eğitimi olarak seçmenizi önermiyoruz. Eğitiminize haftalık 30 ders olarak alınan yoğun İngilizce eğitimine katılarak başlamanızı öneriyoruz. Bu sayede ek ücret ödeyerek alınan ielts-toefl sınav eğitimlerinin tamamına para ödemeniz gerekmeyecektir.

Eğitim için Malta’ya ulaştığınızda, öğretmenleriniz sizin İngilizce seviyenizi kontrol edecek, kaç haftalık ielts, toefl eğitimine ihtiyacınız olduğunu belirleyecek ve ardından gerektiği kadar ders almanızı önereceklerdir. Genelde tüm eğitimini sınav İngilizcesi üzerine düzenleyip giden adaylara, eğitmenler öncelikle yoğun İngilizce kursuna geçmeleri, belli süre sonra ielts kursuna geçiş yapmalarını söylüyorlar ve planlamalarını değiştiriyorlar çünkü sınav İngilizcesinden önce bir çok adayın temel eksiklerini kapatması bekleniyor.

Linguatime Malta Dil Okulu Öğrenci Konaklamaları

Linguatime Dil okulu, öğrencilerine oldukça çeşitli ve her bütçeye hitap edecek konaklamalar sunar. Konaklamalar Malta dil okullarında, satın alınan binaların dairelerini odalara ayırarak, her dairede ortalama 6 öğrencinin tek ve iki kişilik odalarda kalmak koşuluyla konaklamaları üzerine kurulur.

Okul-Konaklama Mesafeleri yürüyerek erişilebilecek kadar yakındır. Paylaşımlı apart konaklamalarda tam teşekküllü mutfak, ortak kullanımda salon, internet ve rahat yatak odaları bulunmaktadır. Tüm konaklamalarda yemek öğrenciler tarafından sağlanır. Bunu ev arkadaşlarınızla birlikte pişirmek üzerine, iş bölümü ile ya da çevredeki uygun restoranlarda yemek seçerek halledebileceksiniz.

Aile yanı konaklamalarda ise yemekler dahildir. Aile kendi yediği yemeklerden size de sunacak, sabah ve akşam yemeğinizle uğraşma derdiniz olmayacaktır.

Linguatime Malta Dil Okulu Hakkında sık sorulan sorular

Linguatime Malta Öğrenci Konaklamaları Okula Kaç Dakika Mesafede?

En uzağı 15 dakika  yürüme mesafesindedir.

Plaj Okula Kaç Dakika Mesafede?

Linguatime’dan çıkarak kolayca ulaşabileceğiniz bir çok plaj bulunmaktadır. Bu plajlarda denize girebilirsiniz.

Sınıfımda ve konaklamalarda öğrenci dağılımı nasıl olacaktır?

Bu oranlar sene içerisinde değişiklik gösterebilir, bir ülkenin yöneliminin artışı da o milletin trendlerinin değişimiyle orantılı olabiliyor. Ancak size bu yazıyı hazırlarken 2019 Aralık ayı itibariyle oranları yazalım;

Alman %14, Rus %10 İtalyan %10 Türk % 8 Avusturyalı % 9 İsveçli % 9 Çek % 8 Hollanda % 7 geri kalan milletler İspanyol, Kore, Libya, Fransız, Japon vb. olarak dağılım göstermektedir.

Kayıt olduktan sonra Linguatime ekibi öğrencilere, kültürlere, milletlere göre bir yerleştirme politikası izler. Rahatsız olmayacağınız milletler ile, ellerinden geldiği kadar az türk vatandaşı farklı konumlar, oda ve sınıflar düşünülerek dağıtılır.

Malta Dil Okullarına Nasıl Kayıt olurum?

Bize ulaşmanız yeterlidir. Alacağınız hiçbir destek için ücret ödemezsiniz. Tüm sunulan destek ücretsizdir. Nasıl bir otele rezervasyonunuzu kendiniz yapmaya çalıştığınızda pahalı, booking.com gibi bir internet sitesi ya da bir turizm acentası kullandığınızda daha az para ödüyorsanız, bizim de verdiğimiz destek prensip olarak buna yakındır. Çok öğrenci akışı daha az fiyat sunma imkanı getirir.

Linguatime Malta Dil Okulu Neler Dahil?

Malta Dil Okulları her şey dahil paket gibi reklamlara inanmayın. Bunu farklı isimlerle pazarlamak dürüst bir yaklaşım değildir.

Kayıt olduğunuzda okul size şunları sunar;

Havalimanı transferleri, kayıt olduğunuz program içeriğindeki dersler, seçtiğiniz konaklama, gittiğinizde size kısa bir okul tanıtımı ve yanınızdaki çalışan ile yürüyerek etrafı tanımak, hoş geldin akşamı, Valetta kentinde yarım günlük bir tur, Sahil üyeliği, kurs malzemeleri, eğitim tamamlandığında sertifika, hoş geldin paketi, 7/24 soru sorabileceğiniz asistan ulaşımı, internet başlangıç paketi, okul içinde ve konaklamalarda wi-fi internet hizmeti, konaklama haftalık temizliği dahildir.

Malta’da Dil Eğitimime Ne Zaman Başlayabilirim ?

Her pazartesi yeni bir kur başlar. Bu bağlamda eğitiminizin başlayacağı pazartesi gidip kursa katılır, eğitim bittikten sonraki cumartesi ya da pazar geri dönersiniz.

Malta öğrenci vizesi’ne nasıl başvurulur?

Bu bağlantıyı izleyerek malta öğrenci vizesi desteğini ücretsiz alabilirsiniz. Bizlerle kayıt olan tüm adayların ilk günden sonuna kadar vize sürecinde yanlarında oluyoruz.

Vizem reddedilirse ne olur?

Malta öğrenci vize reddi çok nadir karşılaşılan bir durumdur. Dil okullarına kayıt için sizden 70 € depozit alacaklardır. Bu gerçekleşirse sizden aldığı 70 € luk depoziti iade etmiyorlar.  Ayrıca konsolosluğa evraklarınızı teslim ederken ödediğiniz vize masrafı olan 100 € da yanmaktadır.

Linguatime bana uçak bileti bulur mu?

Eğer isterseniz size Malta uçak bileti alarak gönderebilir. Bunun dışında THY en uygun bilet satışını sağlamaktadır.

Tek başıma dil eğitimine geliyorsam tek kişilik konaklama mı almalıyım?

Konaklamalarda tek kişilik oda seçmek maddi olarak yük ve arkadaş edinmenin önünde bir engel olarak görülmektedir. Özellikle paylaşımlı odalar önerilmektedir ki arkadaşınızla pratik yaparak dilinizi geliştirebilin.

Çift ya da arkadaşımızla iki kişi dil eğitimine gelirsek aynı odada kalabilir miyiz?

Evet bu düzenlenecektir ve mümkündür ancak 18 yaş üzeri olmalısınız.

Gelirken yanımda laptop getirmeli miyim?

Okulun böyle bir talebi yoktur. Laptop yerine kullanım amaçlı tablet taşırsanız daha az yük ile gelirsiniz.

Okulda zaten 2 bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Ciddi bir çalışma yapacak olduğunuzda o bilgisayarlardan faydalanabilirsiniz. Büyük bir lounge, kafe da kullanıma hazır bekliyor. Sadece gelmeden önce yapacağınız ön çalışma için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Malta Yaşam Masrafları ve bilgileri ile ilgili rehberimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Değerli Adaylar; Linguatime Malta Dil Okulu ile ilgili verilebilecek tüm ve deneyime dayanan doğru bilgileri az evvel incelemiş bulundunuz. Lütfen sorularınız varsa bize ulaşın. Gitmek istediğiniz süreyi ve tarihi bize yandaki formu kullanarak bildirmeniz durumunda, size en kısa sürede fiyatlar iletilecektir. Danışmanlık sistemimiz tamamen ücretsiz sunulur. Okulların verdiği liste fiyatları üzerine hiçbir bedel eklenmez. Okuldan gönderilecek olan faturanızı kontrol ederek, ödemelerinizi yine okula yaparsınız. Yurtdışu eğitim danışmanlığı firmaları sizlerden ücret almamalı, okul bedellerini kendilerine yatırmanız için yönlendirme yapmamalıdır. İşin maddi kısmı okul ile sizin aranızda ilerleyecek, bizlerse bilgi, deneyim ve iletişim köprüsü olarak destek vereceğiz. Danışmanlık firmalarının konumlanması gereken yer budur. Lütfen kayıt işlemleriniz için bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.