Malta dil okullarına gitmek için en iyi tarih hangisi? Malta’da en az Türk ne zaman hangi ayda olur? Yazın Malta’da çok Türk var mı? Gibi sorular çokca gelmektedir. Kolay bir mantık hesabıyla Türkiye’nin artan nüfusu ve yurtdışına çıkış imkanlarının artışıyla tüm dünya ülkelerinde, tüm şehirlerde, her okulda Türk öğrenci vardır. Peki neden Türk öğrencilerin çok oluşu istenmemekte? Bunun nedeni gruplaşmalar ile biribirine yakınlaşan öğrencilerin kendi aralarında Türkce konuşarak ingilizce dil eğitimini sekteye uğratmanlarıdır. Türkçe konuşan öğrenciler beynin ingilizceye yani yeni bir dile uyumlanmasını engeller ve yavaşlatırlar. Peki bu durumda neler yapabiliriz?

Türklerin az olduğu okulları bizlere sorabilirsiniz, okuldan ziyade konaklamalarda az Türk olması önemlidir. Okulda, derslerde zaten Türkçe konuşulamaz ve sınıflar okul bittiğinde dağılır. Bunu göz önüne alırsak her okulda en az %5-15 arası Türk bulunur. Bu yaz mevsiminde mayıs ayından sonra %15 lere kadar kimi okullarda çıkabilir ancak ağustos ayının bitişiyle oran azalır. Okullar arasında bizim en az Türk gördüğümüz okul NSTS Malta Dil Okulu‘dur. Bu okulda türk oranı neden bilinmez hep çok az. Sanıyoruz firmalar yeterince tanıtmıyorlar ya da firmalara yeterli temsil bedelini ödemediğinden tanıtmak istemiyorlar. Oysa Malta’nın ilk dil okuludur ve oldukca kalitelidir. Bunun dışında ESE Malta Dil Okulu‘nda ekonomi yurt hariç diğer konaklama imkanlarında da daha az Türk öğrenci bulunur ancak ekonomi yurtlarına her okulda dikkat etmek gerekir. Daima türkler en fazla bu seçenekleri alırlar. Haftalık 10 € daha az ödemek için bunu göze almak çok sağlıklı bir gösterge değil.

Ayrıca öğrencilerin neden okullarla kendi başlarına iletişime geçerek kayıt işlemlerini tamamlamaya çalıştıklarını da anlayamıyoruz. Liste fiyatlarından ödeme yapıyorsunuz, bizler danışmanlık ücreti almıyoruz, olan fiyatı okulun kestiği fatura ile size ulaştırıyoruz. Ödemelerinizi isterseniz kendiniz isterseniz biz okula gönderiyoruz. Ödemelerinizle herhangi bir ilgimiz yok. Okulların sunduğu, firmalara özel indirimleri de size bireysel başvurularda yansıtmıyorlar. Bu tıpkı x otele tek başınıza ulaşmaya benzer. Daima kişisel erişimlerde daha fazla fiyat ödersiniz. Yurtdışı danışmanlık firmaları ile tek korkunuz inatla ödemeyi sizden kendileri almak isteyen, okulun gönderdiği fatura yerine kendisi firması üzerinden fatura gönderenler olsun. Bir de okulun size sunduğu imkanları daraltarak bu yöntemle para kazanmaya çalışırlar. İyi bir konaklama fiyatına ekonomik konaklamaları satarlar, ders saat sayınızı azaltarak size olandan fazla fiyat bildirirler. Bunun gibi konularda dikkatli olmak gerekir. Bizler Wayout olarak 9 senedir okulların ne olduğunu, olduğu gibi öğrencilere aktarır, okulun gönderdiği faturayı ve okulların hesap bilgilerini ileterek sizlerin, okula ödeme yapmasını destekleriz.  Hiçbir öğrencimizde bu sektörde çok fazla fırsat olmasına rağmen asla haksız kazanç ya da çeşitli tüccarlık oyunlarına başvurmayız. Gitmiş olan yüzlerce öğrencimiz hala arkadaşımızdır.

Az Türk olan malta dil okulu tespiti ve kurslar ile ilgili şeffaf bilgilendirmeler için bize ulaşın. Ayrıca bu internet sitesinde çok fazla Malta ile ilgili bilgilendirme var. Lütfen onları da inceleyerek bize sorularınızı yöneltin ve bilgilenin.

637total visits,1visits today