BilgilerFaydalı BilgilerGenel

Malta Dil Okullarına Bu yıl açıklanan oranlara göre senede 80.000 öğrenci gidiyor. Bu adaya gelen 5 turistten 1 tanesinin yabancı dil öğrencisi olduğunu göstermekte. Müthiş bir pratik imkanı sunan bu oran öğrencileri çok uluslu bir yabancı dil eğitim atmosferinin içine sokuyor.

Malta Turizm Bakanı Edward Zammit Lewis 25 Ekim 20015 sabahı Malta’da ingilizce dil okullarını denetleyen FELTOM adlı kuruluşun verdiği davette gerçekleştirdiği konuşmada Avrupa’da dil eğitimi alınan ülkeler arasında öne çıkmayı başardıklarını, Özellikle Almanya, Rusya ve İtalya’dan gelen yabancı dil öğrencilerinin çoğunun artık Malta’yı tercih ettiğini bildirdi. Avrupa yabancı dil öğretim kriterlerinin tümünü uygulayan ve denetimlerden başarıyla çıkan Malta dil okullarına teşekkür eden Lewis Brezilya, Türkiye ve Japonya’nın da son yıllarda sıklıkla Malta’yı tercih etmeye başladığını bildirdi.

Yaz aylarında üniversitelerin tatil olması ile birlikte adaya gelen yoğun nüfusun yanında son zamanlarda artık kış aylarında da okullarını bitirmiş adayların katılımıyla yoğun ve dolu bir süreç geçirdiklerini ve 2016 da 80.000 olan sayının 120.000’leri bulacağını aktardı.

Türkiye’den Malta’ya senede 10 binden fazla öğrenci gidiyor. Sayılar arttıkça okulların ülkemize ve öğrencilerimize sunduğu alternatifler artmaya başlıyor. Bunları iyi değerlendirmek gerekir.

571total visits,1visits today