Malta Öğrenci VizesiMalta öğrenci vizesi Schengen Ülkeleri arasında en kolay alınan ülke vizelerinden biridir. Diğer ülkelerden çok daha az evrak ister ve daha az zorlar. Malta öğrenci vizesi için gerekli evraklar listesi aşagıda bulunabilir. Bu malta vize bilgilendirme sayfası bizim desteğimizle malta dil okullarına kayıt olan öğrenci adayları için hazırlanmıştır. Bizim hazırlayacagımız dökümanlar ile sizin toplayacagınız kişsel evraklar bir araya getirilerek malta vize servisine sizin tarafınızdan teslim edilecektir. Wayout Yetkili Malta Vize Acentesidir. Bizler Malta Konsoloslugu Tarafından Yekilendirilmiş bir Vize Acentesiyiz. Accredited Visa Intermediart Agency (AVIA).

Önemli bir bilgilendirme; Lütfen kendiniz dil okullarına, aracı firma kullanmadan kayıt olup, vize için mücadele etmeyiniz. Firmalar ile okulların size vereceği fiyatlar aynıdır. Hatta çoğu zaman firmalara sunulan özel indirimlerden faydalanamazsınız.  Özellikle tüm başvurularınızı, vize işlemlerinizi bizler gibi bir danışman kullanarak ücretsiz yapabilirsiniz. Malta vize prosedürleri oldukça kolay ancak belli nüanslara yani dikkat edilmesi gereken detaylara sahip. Bunlara dikkat edilmediğinde red ile sonuçlanıyor. Lüzumsuz ve anlamsız bir vize reddi alınmış oluyor.

 

Eğer şu anda Malta’da dil okulu öğrencisiyseniz ve vizeniz varsa, bunu uzatmak istiyorsanız bu bağlantıdan Malta öğrenci vizesi uzatma sayfasına bakabilirsiniz.

Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Okuldan alınacak ingilizce öğrenci belgesi mezunsak diploma fotokopimiz.

Pasaportunuzun boş olan sayfaları hariç diğer sayfalarının fotokopisi ve aslı (vize bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olacak şekilde uzatılmış olmalı.)

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi istenmektedir.

Öğrenci, çalışan, çalışmayan tüm adaylar; e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresine girerek, “sgk tescil ve hizmet dökümü” adlı belgeyi görüntüleyip, sag üstte bulunan; “barkodlu yazıcı cıktısı al” tusuna basarak bu belgenin aslını dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. E-devlet kullanamıyorsanız, bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne giderek evrak talep edebilirsiniz.

Açık bir arka plana sahip 2 adet yakın zamanda çekilmiş pasaport fotoğrafı boyutlarında biyometrik fotoğraf dosyanızda bulunmalıdır.

Eğer çalışmıyorsanız, düzenli belgelenebilir bir geliriniz yoksa, sizin yerinize aileden 1. derece yakınınız olan birini konsolosluk garantör olarak görmek ister. Bu garantörün amacı sizin okul bedelinizi ve Malta’da kalacağınız gün başına 48 €’luk bir bedelin elinde oldugunu ve gerekirse size destek olacağını bilmenizdir. Bunun için destekçiniz kimse onun düzenli bir geliri olmalı, bunu belgeleyecek evraklara sahip olmalıdır. Banka hesabında okul bedeliniz, günlük 48 €’luk Malta’da kaldığınızda gerekli olabilecek tutarların toplamı kadar para bulunmalıdır. Bunu ispat etmek için bankadan alınmış son 3 aya ait bankanın kaşe ve imzası bulunan hesap dökümü ya da banka cüzdanına ihtiyacı vardır. Bizim yazıp size teslim edeceğimiz malta destekçi taahhütnamesi notere onaylatılmalıdır. Dikkat: Bu taahhütnamenin arkasına, noter tarafından sponsorun nüfus cüzdan fotokopisi ilave edilmelidir. Bunu noterde lütfen kendilerine hatırlatınız. Taahhütname için noter yüksek bedel istemektedir. Bu taahhütnamenin borç senedi olmadığını kendilerine anlatarak indirim istemelisiniz. Normal koşullarda bu belgeyi noter 200 lira gibi bir bedel ile vermelidir.

 

Bunun dışında kendisinin gelirinin düzenli akışını gösteren bazı evraklar gerekmektedir, aşağıdaki gibidir.

 

Tüm adaylar çalışıyorsa kendi, çalışmıyorsa sponsorlarının banka dökümlerini sunmalıdır. Bu belgeler 3 aylık olmalı, emekliler ve çalışanlar için maaş hesapları, bunun dışında para bulunan hesapları varsa onların dökümlerini içermelidir. Banka dökümleri, banka görevlisi tarafından kaşe ve imza ile onaylanmış olmalıdır. Bilgisayardan alacağınız yazıcı baskıları kabul edilmemektedir.

 

-banka hesap dökümleriyle ilgili önemli bilgi: konsolosluk bankadan alınacak dökümlerin vize dosyanızı teslim etmeden önce en erken 3 gün içinde alınmasını ister. daha önce alınmış dökümleri kabul etmiyorlar. bu yüzden banka tarafından kaşelenip imzalanacak son 3 ya da 6 aylık (opsiyonel) banka dökümlerinizin çıkartılmasını, vize başvuru merkezine evraklarınızı teslim edeceğiniz randevu gününüzden hemen önceye bırakmanızı öneriyoruz. 

 

Eğer destekciniz şirket sahibi, çalışıyorsa ya da kendi adınıza evrak hazırlıyorsanız;

-şirketten vergi levhası (fotokopi),

-yeni tarihli faaliyet belgesi (aslı),

-son 3 aya ait maaş bordrosu,

-edevletten son altı aya ait sgk hizmet dökümü,

-ticaret sicil gazetesi (fotokopi)

-şirket yetkilisinin imza sirküleri (fotokopi),

-şirketten işe giriş tarihini ve işyerinde çalışmakta olduğunu bildiren antetli kağıda kaşe ve imzalı yazı.

-şirketten alınmış işe giriş bildirgesi.

eğer sponsorunuz emekliyse;

-sgk müdürlüğünden kaşe ve imzalı emeklilik bildirim yazısı

-maaşının yattığı hesabın 6 aylık, bankadan alınmış kaşe ve imzalı dökümü. Bu hesabın içinde okul bedeliniz kadar para bulunması sağlıklı olur, eğer farklı bir hesaptaysa o hesabın da aynı şekilde dökümünü ek olarak almanız gerekir.

Varsa bu destekcinizin tapu ya da varlıklarının fotokopisi malta vize evrakları içerisine yerleştirilmelidir.

Eger çalısan kişi sizseniz ve masraflarınızı kendiniz karşılayacaksanız malta vizesi için üstteki çalışan belgelerine ek olarak

Çalıştıgınız şirketin antetli kagıdına kaşeli imzalı olarak aşagıdaki dilekce yazılmalı;

……. tarihinden itibaren şirketimiz bünyesinde çalışmakta olan ……………… Malta ülkesinde alacağı eğitimi için……………. tarihlerde izinli olup geri döndüğünde firmamızda aktif halde çalışmaya devam edecektir.

Varsa adınıza ait gayrimenkul, tapu veya çeşitli değerlerin belge fotokopileri.

İstanbul’daki Malta yetkili vize acenteleri Eylül 2014 tarihine kadar sizler adına dosyalarınızı malta vize başvuru merkezlerine verebiliyorlardı ancak bu tarihten itibaren malta vize basvuru merkezlerinde konsolosluk emriyle parmak izi alınması uygulamasına geçilmiştir. Bu nedenle sizlerin her durumda giderek orada basvuru gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun dısındaki açıklamalar, internette okudugunuz “sizin yerinize biz basvurunuzu yapıyoruz” tarzı açıklamalar geçerli ve güncel degildir. Uygulama tamamen degişmiştir. Peki nedir bu malta vize başvuru merkezi? Yıllar boyunca konsolosluklara şahsen yaptıgımız vize basvuruları artan seyahat eden sayısı sonucu konsoloslukların basedemeyecegi yogunluga ulaşmıstır (2001-2015 100 milyon başvuru) Bunun sonucunda başta malta ülkesi olmak üzere birçok schengen ülkesi, bunun yanında kanada gibi ülkeler tek bir oluşum kurarak dosyaları teslim almalarını ve organize ederek konsolosluklara iletmelerini istemişlerdir.

Artık herkes dosyasını istanbul, ankara, izmir, gaziantep, bursa, antalya, edirne, bodrum ve trabzonda bulunan ofislere kendisi teslim etmek durumundadır. malta öğrenci vize prosedürüyle tek basınıza ugrasmanıza gerek yok, okullara bireysel başvurmanıza da gerek yok. Malta dil okullarına bizimle ucretsiz basvurabilir, okulların bizlere çok fazla ögrenci gönderdigimiz için sundugu özel indirimlerden faydalanarak bireysel başvurunuzdan daha uygun fiyata kayıt olma imkanına sahip olabilirsiniz. Eger bu sayfaya google baglantıları ile geldiyseniz ve işlemlerinizi tek başınıza yürütmeye çabalıyorsanız diger sayfalarımızı inceleyerek ve bize ulasıp bulabildiginiz fiyatı ileterek fikir alın.

Malta vizesi zor mu ?

Malta vizesi alınması en kolay schengen vizesidir. Düzgün bir evrak hazırlıgı ve dökümanların düzenli olarak tesliminden sonra çıkmadıgı görülmemiştir. Bu nedenle ABD, İngiltere, Kanada gibi zor öğrenci vizesi veren ülkelere göre daha fazla tercih edilmektedir. Malta öğrenci vizesi red almak için evrakta sahtecilik, eksik evrak, düzensiz dosya hazırlıgı ya da vize basvuru formlarında eksik, yanlıs bilgi girmek gerekir.

Malta öğrenci vize ücreti ne kadar?

Malta öğrenci vize ücreti istanbul için 60 € dosyalarımızı teslim alan kurulusun hizmet bedeli ve 30 € vize ücreti olmak üzere 90 € olarak belirlenmiştir. Bizimle 12 hafta üzeri malta dil okuluna kayıt olan tüm adayların 90 € luk vize ücreti ve yurtdısı seyahat sağlık sigortası tarafımızdan karsılanmaktadır.

Malta öğrenci vizesi kaç günde çıkar ?

Malta öğrenci vizesi 8-12 gün kadar bir sürede çıkmaktadır. Şimdiye kadar en fazla 15 gün bekledik. Bu süreyi aşmadı. Malta öğrenci vizesinin ortalama 12 iş gününde çıktıgını düşünürsek, sizin ve bizim evrakları hazırlamamız 5 gün kadar sürerse, malta dil okullarına basvurunuzu en azından 1 ay kadar bir süre öncesinde yapmıs olmanız sağlıklı olur.

Malta öğrenci vizesi için gerekli evraklar

Malta öğrenci vize evrakları sizin ve bizim hazırlayacagımız iki aşamadan oluşmakta. Bunları sonra bir araya getirerek başvuruyu yapacagız. Oldukca kolay bir prosedür. Rahat anlayacagınız şekilde yazalım. İstanbul dısında olmanız birşeyi degiştirmez, bizler evrakları hazırlayıp kargolayarak maltaya çok fazla dil okulu öğrencisi gönderiyoruz. Bu konuda içinizi rahat tutabilirsiniz.
Öncelikle hazırlanacak malta öğrenci vizesi evraklarının bize düşen tarafını yazalım.

Malta öğrenci vizesi başvuru formu tarafımızdan doldurulacak, siz imzalayacaksınız.
Malta dil okulundan getirilecek kabul belgeleri, ders saatleri, konaklama açıklamaları ve konsoloslugun görmek istedigi tüm resmi prosedür evrakları size teslim edilecek.
Konsolosluk malta ucak bileti rezervasyonu görmek ister. Bu nedenle sizin adınıza bir ucak bileti rezerve edip yazıcı cıktısını size verecegiz. Sonra ister bu bileti alırsınız, isterseniz yeni bir bilet araştırır onu satın alırsınız. THY malta ucusları artık hergün yapıldıgından genellikle gidiş dönüş fiyatları 150 euro civarlarında oldukca uygun.
Malta yurtdısı seyahat saglık sigortası 4 hafta üzeri tüm egitimlerde bizim tarafımızdan yaptırılarak size ücretsiz hediye edilecektir.

Malta öğrenci vizesi için hazırlanması gereken evraklar

Okula tüm ödemenizi yapabilir ya da vize çıktıktan sonra ödemeyi gönderebilirsiniz. Eger ödemeyi hemen yaparsanız dekontu bize iletmelisiniz. Bu dekont okula gönderilerek kabul evragınızın gelmesi saglanır. Kimi adaylar vize çıktıktan sonra ödeme yapmak ister. Bu durumda ise okula vizeniz çıktıktan sonraki 7 iş günü içerisinde yapmalısınız. Bu seçenekte 200 € luk depoziti, okul ödemenizden düşülmek üzere bize teslim etmelisiniz. Okul bu ödemeyi güvence olarak almamızı ister ki ciddi olmayan adaylar için boşa evrak hazırlayıp, yer rezerve edip, evrakları kargolamasınlar. Bu depozit vizeniz çıkmaz ya da vazgeçerseniz okul tarafından bizden istenmektedir. Geri iadesi olmayan bir ödemedir ancak vizeniz çıkıp da okul faturanızı öderken bu bedeli düşeceğinizden kararlı adayları etkileyen bir ödeme degildir.

Reşit olmayanlar için malta vize prosedürü

Aşagıdaki bilgiler biraz karmasık gelebilir, bize konuyla ilgili danısabilirsiniz

Özel Aile Durumları ve Reşit Olmayan bireyler için:

Malta seyahatinde başvuru sahibi reşit değilse, anne/babasıyla seyahat etmiyorsa anne ve babadan noter tasdikli muavafakatname, ancak anne seyahat ediyor baba gelmiyorsa yanlızca babadan noter tasdikli muavafakatname talep edilir. Anne ve baba çocuklarıyla beraber seyahat ediyorsa muavafakatname sunmaları gerekli değildir. Ancak başvuru sahibinin dosyasına beraber seyahat edeceği anlaşılsın diye otel ve uçak rezervasyonlarını sunması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin anne ve babası ayrıysa, çocuk mahkeme kararıyla velayeti anneye verildiyse mahkeme kararını yanında bulunduracak, schengen formunda anne ve babanın imzası ayrıca baba gelmiyorsa noter tasdikli muavafakatname sunması gerekmektedir. (Reşit olmaması durumunda)

Malta vize başvurusu esnasında anne veya baba ebeveyinlerinden birinin bulunması ayrıca başvuru sahibi öğrencinin de şahsen gelmesi gerekmektedir. Malta vize başvurusuyla ilgili schengen formunda 2 adet imza olan kısımda hem annenin hem babanın imzası bulunmalı ve anne/baba seyahat etmemeleri durumunda noter tasdikli muavafakatname sunmaları gerekmektedir. (Reşit olmaması durumunda)

Not: Malta seyahatinde öğrenci anneyle seyahat ediyor ve anne çocuğun masraflarını karşılıyorsa noter tasdikli taahhütneme gerekli değildir. Ancak çocuğun dosyasına anne masrafları karşıladığından dolayı annenin işyeri evraklarının kopyasını ve annenin kendisi için aldığı bankadan kaşeli imzalı hesap dökümü sunması gerekmektedir. (her birey için günlük 48 euro) (Reşit olmaması durumunda)

Fakat başvuru sahibi annesiyle gidiyorsa fakat baba seyahat etmeyip masraflarını kaşılıyorsa eğer, babadan noter tasdikli taahhütname, işyeri evrakları, banka hesap dökümü(kaşeli-imzalı), schengen formunda ebeveynlerin imzaları gereklidir. (Reşit olmaması durumunda)

Malta Öğrenci Vizesi Başvuru Merkezi

Malta öğrenci vizesi başvuru merkezleri tüm Türkiye’de aşağıdaki adreslerde hizmet vermektedir. Bu adreslere İstanbul ve Ankara’da randevu ile, diğer şehirlerde çalışma saatlerinde giderek vize evraklarımızı teslim edecegiz. Sonrasında en geç 10 gün içerisinde vize sürecimiz tamamlanacak.

Ankara Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:30 – 12:00 – 13:00 – 14:30 (Pazartesi – Cuma)
Kavaklıdere Mahallesi. Ataturk Bulvarı No 154 Çankaya – Ankara
Pasaport İade Saatleri: 11:00 – 16:30 (Pazartesi – Cuma)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

İstanbul Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru ve Teslim Saatleri: 08.30 – 12:00 – 13:00 – 15.00 (Pazartesi’den Cuma’ya)
Cumhuriyet Cad. No. 193 Harbiye – Istanbul
Pasaport İade saatleri: 13:00 – 16:00 (Pazartesi’den Cuma’ya)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma
Metro: Osmanbey Metro Station

Altunizade (ıstanbul Anadolu Yakası)
Başvuru ve Teslim Saatleri: 08.30 – 12:00 (Pazartesi’den Cuma’ya)
Prof.Dr.Fahrettin Kerim Gökay Cad. No.31 B Blok Euro Color İş Merkezi Altunizade – Istanbul
Pasaport İade saatleri: 14:00 – 16:00 (Pazartesi’den Cuma’ya)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Izmir Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru ve Teslim Saatleri: 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 14:30 (Pazartesi – Cuma)
Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. Reyent İş Hanı No:1/C Pasaport/İZMİR
Pasaport İade saatleri: 13:00 – 16:30 (Pazartesi – Cuma)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Gaziantep Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:00-12:00 (Pazartesi-Cuma)
Pasaport iade saatleri: 11:00-12:00 ve 13:00 – 16:00 (Pazartesi-Cuma)
Adres: Incilipınar Mah. C Nolu sokak Kaplama İş
Merkezi altı Şehitkamil/GAZIANTEP
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Bursa Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:30-12:00 ve 13:00 – 14:30 (Pazartesi-Cuma)
Kükürtlü mah. Kükürtlü cad. No:3/2B
Osmangazi/BURSA
Pasaport iade saatleri: 11:00-12:00 ve 13:00 – 16:30 (Pazartesi-Cuma)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Edirne Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:30 – 15:00 (Pazartesi-Cuma)
1. Murat Mah. Talatpaşa Cad. No 80 Kat 1 (Edirne Ticaret ve Sanayi Odası) Edirne
Pasaport iade saatleri: 11:00 – 16:00 (Pazartesi-Cuma)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Antalya Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 14:30 (Pazartesi-Cuma)
Yeşilbahçe Mah. 1480 Sok. Ulker Apt. No 42/B Muratpaşa-Antalya
Pasaport iade saatleri: 14:30 – 16:30 (Pazartesi-Cuma)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Bodrum Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:30 – 12.00 / 13.00 – 14.30 (Pazartesi-Cuma)
Merkez Mah. Atatürk Bulvarı No:25 Bodrum Kat No:8 Avenue AVM Konacık Bodrum
Pasaport iade saatleri: 15.00 – 16.30 (Pazartesi-Cuma)
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Trabzon Malta Vize Başvuru Merkezi
Başvuru Saatleri: 08:30 – 12.00 / 13.00-14.30 (Pazartesi-Cuma)
Pazarkapı Mahallesi Sahil Caddesi ,No : 103 ,Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası Kat :6 Ortahisar ,Trabzon –Turkey
Pasaport iade saatleri 14.30-16.00
08:30 – 16:00 arası
Pazartesi – Cuma

Malta Vize Başvuru Merkezi Telefon numarası 02123735803’dir. Tek numaradan tüm ülkeye destek vermekteler.
malta vize başvuru merkezi e-posta adresi: info.mltist@maltavac-tr.com

Malta istanbul konsolosuMalta İstanbul Başkonsolosluğu ise vize sürecinde hiç gitmeyecek olsanız da; Aydede Cad. Koray Apartmanı 16/11,34437 Taksim, Beyoğlu/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Şu anda Malta İstanbul Başkonsoloslu Bay Reuben Gauci’dir.

Malta Öğrenci Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Malta 2008 yılında Schengen üyesi oldu. Öğrenci ve turistler Malta’da giriş yapmak için vize almak durumundalar. Öğrenci vizeleri diğer ülkelere göre daha kolay alınabilmektedir ancak yine de talep edilen evrak listesinin eksiksiz olarak getirilmesini istemekteler. Bu belgeleri üstte yazdığımız listeden görüntüleyebilirsiniz. Wayout adını verdiğimiz firmamız 10. senesine girerken Malta Yetkili vize acentası olarak, Malta başkonsolosu Bay Reuben Gauci tarafından ilan edilmiş ve yetkilendirilmiştir. Geçmiş zamanlarda yetkilendirilen firmalar öğrenciler adına vize başvuru evraklarını konsolosluğa teslim etme hakkına sahipti. Ancak 2014 Eylül ayından itibaren artık konsolosluklar her adayın vize başvuru merkezlerine gelerek parmak izi vermesini istemekteler. Daha önce diğer schengen ülke vizeleri için parmak izi vermiş olsanız bile bu işlemi Malta tekrarlatır. Bizimle alacağınız destek sayesinde hatasız olarak dosyanızı hazırlama imkanı bulursunuz. Okul kayıtları, vize desteği gibi işlemlerin hiçbirinden ödeme almıyoruz. Maddi hukukumuz okullar ile yaptığımız anlaşmalar ile size yansımayan bir çalışma ile şekilleniyor. Yani siz okula kendiniz başvurduğunuzda bizden alacağınız fiyatın üstünde bir bedel talep edilecektir. Bizler aldığımız indirimleri size yansıtıyor, birçok soruda yanınızda oluyor ve sonunda okula gittiğinizde de destek olmaya devam ediyoruz.

235total visits,6visits today