Malta’da telefon Hattı Almak

Malta telefon hattı almak kolaydır ancak kendine özel bir prosedüre sahiptir. Ülke’de Melita, Vodafone ve Go mobile adlı operatörler bulunur.

Okul, konaklama, restoranlar ve bir çok kalabalık açık hava merkez bölgelerinde wifi internet vardır bu nedenle genellikle telefon hatları acil arkadaş haberleşmesi ve kör noktalarda internet erişimi için kullanılır.

Malta sim kartlarınıza Ödediğiniz kadar bakiye tanımlanır. Türkiyeyi aramanın dakikası 0.35 €’dur. Ülke içi hatlar çok daha ucuzdur. Malta diğer ülkelere göre daha pahalı telefon ve internet fiyatlarına sahiptir.

Malta’da ön ödemeli sim telefon hattı nasıl alınır?

Malta’da kullanmak için Vodafone öneriyoruz. Malta’da 3 büyük 1 orta ölçekli telefon firması bulunuyor ancak Vodafone içlerindeki en güçlü firma olarak daha uygun fiyatlar ile daha fazla çekim gücü sunuyor.

Bazı dönemlerde Vodafone öğrencilere ücretsiz dağıtmak üzere okullara sim kart gönderir. Eğer bu dönemlerden biri ise okul bir sim kart öğrencilerin ilk eğitim gününde hediye edecektir. Eğer öğrenciye sim kart verilmediyse, almak için 10 € depozit ile birlikte bir telefon mağazasına gitmek gerekir.

Okuldan kart verilmesini beklemeden henüz havalimanında vodafone kiosk cihazı, “gelenler” alanının tam çıkışında olacaktır. Aynı çıkışta öğrenciyi okul karşılama yetkilisi de bekliyor olabilir. Kendisi ile buluşan adaylar hat alım işini ertesi güne bırakıp havalimanı karşılama işlemlerine devam etmeliler. Konaklamalarda ilk ve diğer geceler kullanılabilecek wi-fi bağlantısı olacaktır.

Bir çok market, vodafone bayisi, telefon satıcısı gibi mağazalarda kolaylıkla kart bulabilirsiniz.

Malta telefon hattı nasıl alınır? sim card almak için gerekli prosedürler ve tarifeler
Malta Telefon hattı

Malta telefon hattı ve internet tarifeleri

Malta telefon hatlarında ön ödemeli üç farklı tarife yer alır. Türkiye’de alışılan sistemden farklı bir hesaplamaya sahiptir.

Malta ön ödemeli sim kartları ödediğiniz para karşılığı size “unit” dediği sayı adeti verir. Her unit 1 mb internet, 1 dakika konuşma ya da 1 sms olarak hizmet alır. Üç mobil tarifeyi inceleyelim:

  • Mix 500 : 500 units – fiyatı 10 €
  • Mix 1000: 2gb hediye + 1000 units – fiyatı 20 €
  • Mix 2000: 2gb hediye + 2000 units – fiyatı 30 €

Kullanıcı her plana 500 mb internet veri hakkını 2 € karşılığı ekletebilir.  Bunun için 162000 adlı numaraya 500 yazması yeterlidir.

Eğer daha fazla internet, daha az konuşma hakkı istiyorsanız, Vodafone Malta’nın genius ve genius expert adlı iki farklı telefon tarifesini düşünebilirsiniz yine de bu paketlerde 10  gb internet hakkı için 18 € ödeme istemektedir. Malta da internet bir yaşam masrafıdır. Öğrenciler telefonlarına- sim kartlarına ödeme yapmak ve veri hakkı yüklemek için bir çok işletme, market, telefon ve vodafone mağazasına başvurabilir.

Malta’da internet

Malta interneti pahalı satan bir ülkedir. İnternet pahalı olduğu için bir çok mağaza, sosyal alan, okul ve müşteri çekmek isteyen ya da sadece daha iyi hizmet vermek isteyen her yer hatta sokaklar, kalabalıklaşmak isteyen, popüler olmak isteyen caddeler dahi ücretsiz internet hizmeti sunar.  Adaylar etraflarındaki uyarıları ve yazıları takip ederek tüm gün gittikleri yerlerde sosyalleşirken ücretsiz ve hızlı internet bulabilirler. Öğrenci konaklamasında internet ortak alanlarda bulunur. Çoğunlukla bu internet odalara da ulaşır.

Malta mobil internet hızı 15 mb download, 4 mb upload ortalamasındadır.