Malta uçak bileti hakkında

Malta İstanbul arası uçuşlar günde 2 defa thy ve airmalta firmaları tarafından gerçekleştirilir. İstanbul- malta uçak sefer süresi 1.5 saattir. Salgın süresince duran uçuşlar açıldıktan sonra tekrar aynı düzenine dönerek devam etmektedir. Malta uçak bileti tekrar ilgili firmalardan alınabiliyor.

Malta uçak bileti araştırabileceğimiz çok havayolu firması bulunmaz. Birçok ülke uçağı farklı ülkelere giderken Malta Luqa Havalimanında duraklama yaparak yolcu bırakır ve alırlar. Bu nedenle küçük ama hareketli bir havalimanıdır.  

malta uçak bileti bilgileri ve görüntüsü
Malta Uçak Bilgileri

Malta Uçak bileti fiyatları

Malta uçak bileti THY ya da Air Malta’dan  alındığında yaklaşık olarak 200 € fiyata sahiptir. Uçak bileti erken tarihlerde alınırsa daha ucuz olur. Dil Okulu başlangıç tarihi yaklaştıkça fiyat artacaktır. Adayların uçak biletlerini beklemeden almaları önerilir. Pegasus Havayollarının Malta’ya uçuşu bulunmuyor.

Zaman zaman malta uçak bileti kampanyaları düzenler. Adayların eğitimine denk gelen bir kampanya varsa faydalanılır.

malta havalimanı, bilet işlemleri ve bagaj
Malta Havalimanı

Malta uçakları bagaj hakkı

Yolcuların bagaj hakkı salgın öncesi 20 kilo gövde, 10 kilo kabin bagajı olarak belirlenmişti. Yeni normal ile birlikte kabin bagajı kaldırıldı ve sadece 20 kg olmak üzere gövde bagajına izin verildi. Boş bir valizle giderek Malta’da alışveriş yapmanız önerilir. Malta masrafları giyim dışında oldukça uygundur.

malta uçak biniş prosedürleri
Malta Pasaport Kontrolü

Malta uçağına binmek için yapılacaklar;

 • Malta uçak bileti satın alınır.
  www.thy.com
  www.airmalta.com
 • havalimanına 2-3 saat önce gidilir. Eğer yeni normal için özel olarak açıklanan geliş zamanları varsa onlara uyulur.
 • Havalimanına girişte bagaj teslim noktası büyük ekranlarda yazmaktadır. Teslim noktası bulunarak bagaj teslim edilir.
 • Öğrenci bagajını teslim ettikten sonra çıkış harç pulu alarak pasaport kontrolüne gider. Havalimanında pul otomatik makinelerden alınır. Pasaport kontrolden hemen önce konumlanmıştır.
 • Pasaport kontörlüne giderek gidiş bileti, pasaport, yurtdışı çıkış harç pulu güvenlik görevlisine gösterilir.
 • Pasaport kontrolden sonra uçağa geçiş için kullanılacak kapı numarası ekranlarda uçuş saati yaklaştığında belirir. Kapıya gidilerek pasaport ve check in kartı – uçağa biniş kartı gösterilerek uçağa geçilir.
 • Malta dil okulu kayıt evraklarını öğrenciler yanında bulundurmalıdır. Uçak bagajına vermemelidir.
 • Uçaktan indikten sonra önce pasaport kontrol noktasına gidilir. Burada okul evrakları, dönüş bileti ve pasaport görevli tarafından incelenebilir.
 • Ardından öğrenci bagajını teslim alır.
 • Bagaj tesliminden sonra ilk salona açılan kapıdan geçilir ve okul karşılama temsilcisi tarafından öğrenci karşılanarak konaklamasına bırakılır.

Malta’da ilk gün uçak yolculuğu ile böyle başlar.

Malta uçak yolculuğu ertelenirse ya da iptal edilirse yapılacaklar

Eğer havalimanında uçuş beklerken rötar adı verilen birkaç saatlik gecikme yaşanırsa havalimanında bir restoranda beklemek doğru olacaktır. Eğer uçuşlar olağanüstü bir nedenle iptal edilir ya da ertelenirse Wayout ekibine durumu bildirerek adayların evlerine dönmeleri gerekmektedir. Ardından okul ile görüşülerek durum bildirilir ve yeni bir düzenleme yapılır.

malta uçak sonrası havalimanı karşılama
Havalimanı karşılama

Uçak korkusu olan bireylerin Malta’ya gitmesi

Uçak korkusu çok yaygın ve normal karşılanan bir duygu durumudur. Uçuş korkusu ile başa çıkma ve gerekirse kısa bir profesyonel görüşme ile uçuş korkusunu yenmek mümkündür.

 • Uçak korkusu yaşayan bireyler ilgili videoyu izleyerek korkularını anlamaya çalışabilir.
 • Uçuş günü hafif bir yatıştırıcı ya da uyku hapı alınabilir.
 • Uçuş öncesi birkaç seans psikoterapist desteği alarak korkularını kolayca yenebilirler.
 • Bugün Türk hava yolları içinde dahi uçuş korkusunu yenme eğitimi verilmektedir.