ana sayfa 3Faydalı BilgilerGenelmalta vizesi

Malta Ögrenci Vizesi ile Avrupa’ya gitmek mümkün mü? Malta öğrenci vizesi ile nerelere gidilir? Sorularına yanıt bulalım.

Malta dil okullarına kayıt oldunuz, vizeniz çıktı ve seyahat ettiniz. Okulların belli dönemlerde girdikleri tatillerde Malta’da kalmak yerine italya ve diğer avrupa ülkelerini gezip seyahat etmek istemez miyiz?

Bu Malta öğrenci vizesi ile diğer ülkelere giriş mümkün mü? sorusu çok fazla karşımıza çıkmakta. Eğer vizeniz -Multi- Statüsünde ise çok girişli demektir. Bununla diğer ülkelere seyahat edebilir ve geri dönebilirsiniz. Eğer vizeniz tek girişlik bir vize ise Malta’ya girdikten sonra yine tüm schengen ülkelerine örnegin Italya’ya geçebilirsiniz. Malta’dan feribotla Italya’ya gitmek 1.5 2 saat kadar sürecektir. 60 € dan başlayan feribot biletlerine feribot gişesinden ulaşabilirsiniz. Diğer bir alternatif Malta’dan Roma’ya uçakla gitmektir. Bu da 15-110 € gibi bir bedel ile mümkün olacaktır. Multi vizenin ve single tek girişli vizenin tek anlamı multi ile Türkiye’ye çok kez girip çıkabilirsiniz. Single ile sadece avrupa birliği ülkelerine seyahat edip giriş çıkış yapabilirsiniz.

Okulların en uzun tatili 20 Aralık – 3 Ocak gibi tarihlere denk gelen yeni yıl tatilidir. Bu dönemlerde dil eğitimi alıyorsanız mutlaka seyahat planı yapın. Ancak seyahatinize başlamadan önce mutlaka otel rezervasyonlarınızı yaptırın ve gezeceğiniz yerleri çalışın. 20 Aralıkdaki tatiliniz için 15 aralık gibi organizasyon yapmaya çalışırsanız ne bilet ne de otel bulabilirsiniz. En az 1 ay öncesinden hazırlanın ve planlı olun.

 

Malta Öğrenci Vizesi

Özetle;
Malta vizesi ile avrupa mümkün, malta öğrenci vizesi ile diğer ülkelere seyahat edilebilir, feribot ve uçak seferleri yapılmakta ancak seyahatten en az 1 ay önce planlarımızı yapıp düzenli hareket etmezsek zarara girer ya da yatacak yer bulamayabiliriz.

Malta öğrenci vizesi ile gezilebilecek ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda , İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan olarak belirlenmiştir.  Bu ülkeler içerisinde dolaşım hakkına sahip olmak için Malta öğrenci vizesi yetecektir.

1300total visits,6visits today