Malta Dil Okulları için başvuran öğrencilerin aklına gelen en büyük sorulardan biri konaklamayı okuldan almak yerine kendileri ev bularak kiralamak üzerinedir. Bu konuda size önerimiz okulların konaklamasını seçmenizdir. Bunun birden fazla sebebi var.

Bunları sıralayalım. Malta Başkonsolosluğu okul süresinden düşük hafta sayısında satın alınmış konaklamaları sevmez ve vizede sorun yaşayabilir, red alabilirsiniz. Öğrencinin planlı ve kararlı olmasını istiyorlar. Yani alacağınız eğitim kadar konaklamanın satın alınmış ve ödenmiş olmasını. Bu ilk sorunumuz. Riski göze aldık ve 4 hafta konaklama alıp 24 haftalık kursumuza gittik. %30 ihtimalle vizemiz çıktı.  Kiralayacağınız evlerin okula yürüme mesafesinde olması çok zor. Çünkü okullar çoğunlukla merkezde ve merkeze yakın evleri hem bulmaz zor (az ev var) bulabilirsek de kiraları müthiş pahalı. Merkez dışında bir ev tutarsak aylık 100-200 € kadar tasarruf ettiğimiz görülüyor ancak bu defa da evin sorunları başlıyor. Eksiklerin tamamlanması, temizlik, ev kiraladıktan sonra başlayan yasal prosedürlerin tümüyle siz ilgileniyorsunuz. Yüksek depozit, emlakcı komisyonları (sahibinden ev yok), okula ulaşmaya çalışırken kullanılan vasıtaların masrafları ve hergün kullanımın can sıkıcı oluşu, ev kiralamanın cazibesini bitiriyor.

Ben özellikle yalnız bir dairede konaklamak istiyorum, 2-3 arkadasız vs diyorsanız buna formül bulan okullar olmuş. Örneğin eğer istersek EC Malta Dil Okulu‘nda haftalık 330 € ya size özel daire kiralanıyor. Bu dairenin kapısını siz açıp giriyorsunuz ve sizden başka temizlik için hariç gelen olmuyor. Istemezseniz temizlik çalışanı dahi gelmeyecektir. Bu daireleri kiralayabilmek için 18 yaş üstünde olmalısınız.

Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

648total visits,2visits today