Malta’da 50’den fazla dil okulu var. Peki bu okullardan hangisini seçmeliyiz? Firmalar Türkiye’de bu dil okullarının neredeyse hepsiyle çalışıyorlar. Sektörde genellikle sattıkları okulu hiç görmemiş firmalar, hangi okul kendisine daha çok kazandırırsa onu pazarlamaktalar. Sektörümüzdeki bu ahlaki umursamazlık malesef öğrencilere çok kötü dönüşlerle yanıt veriyor. Merkeze 20 km mesafede, taşlıkların arasında dil okulları, bir binanın tek bir katındaki 3 derslikli okullar, domates tarlasının karşısındaki küçük bir yazlık evden bozma bir okul düşünün. Bu tarz okullar denetimsiz, çoğu firmanın fotoğraf ve katologlara bakarak ne olduğunu anlamadan satış yapmasından ve özellikle kendilerinin sattıkları okulu denetlememesinden ileri geliyor. Bu malesef dünyadaki tüm okullar için, ülke ya da eyalet değişse de aynı durumda.

Wayout çalıştığı dünyadaki tüm okullarda mutlaka bağımsız denetim mekanizmalarını işletir. Her ülkede dil okullarını denetleyerek onaylayan kurumlar var. Bu kurumlar 100’den fazla kriteri göz önüne alarak bir okula onay veriyor. Onay alırken okul ile ticari bir menfaat gözetmeden denetim yapıyor. Gereklilikleri yerine getirmeyen okullara hiçbir durumda onay vermiyor. Bu mekanizma bizlerin okullara ilk güvenme adımı olarak işliyor.

Sonraki adım okulların ziyaret edilip denetlenmesi. Bu da bizim tarafımızdan gerçekleştirildikten sonra artık öğrencilere okulları önerebiliyoruz. Malta dil okulları için FELTOM adlı denetçi kurum bu işi yüklenmiş durumda. Denetimden geçmiş olanlar dışında Malta’da hiçbir okulla çalışmıyoruz. Bu nedenle listelediğimiz okullara güvenebilirsiniz.

Feltom tarafından tanınmış okullar;

Am Language Studio, BELS, Chamber College, Clubclass, Easy School Of Languages, EC,  EF International Language Centres, PM English Communication School, English Domain, European School Of English ESE, GV Malta English Centre, English Language Academy, Inlingua Malta,  LAL iels Institute Of English Language Studies, Linguatime School Of English, Link School Of English, NSTS English Language Institute, Sprachcaffe Languages PLUS.

Bu okullara aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

https://www.maltayagidiyorum.com

Bu 21 dil okulunun içinden kendi bütçenize ve beğeninize göre seçim yapmalısınız. Kimi daha uygun fiyatlı, kimi daha masraflı ancak kaliteleri tamamen fiyatları ile doğru orantılı artan okullardır. Daha ucuzsa belli kriterlerde düşüş vardır. Fiyatı yüksekse daha düzgün ve kaliteli bir sisteme sahiptir. Fiyatları da FELTOM tarafından denetlendiği için gereksiz yüksek fiyatlandırma yapamıyorlar.

Tüm sorularınız için bize ulaşıp okullara ne zaman kayıt olmak ve ne kadar kalmak istediğinizi bildirirseniz faydalı yanıtlar alabilirsiniz.

275total visits,1visits today