Yeni Bir Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?

Birçok insan hayatının bir bölümünde mutlaka yabancı dil öğrenmek ister. Buna bazen iş yaşantımız,sosyal hayat ya da sadece hobi için başvururuz. Belki tam şu anda yurtdışına giderek yabancı dil öğrenmek için ilk adımı atmak üzeresiniz. Sorulması gereken ilk soru “yeni bir yabancı dili nasıl en hızlı ve etkin bir biçimde kullanır hale gelecek şekilde öğrenirim?” Diğeri ise “Bu yönteme nasıl ulaşırım?”

Herkes için her yabancı dil öğrenme yöntemi aynı değildir çnkü her birey farklı bir öğrenme kabiliyeti ve yöntemine sahiptir. Siz ingilizceyi daha hızlı öğrenirken, arkadaşınız almancaya daha hızlı hakim hale gelebilir. Bazı bireyler yazmaya ve okumaya yatkınken, bazıları da ingilizce dilbilgisi, kelimeler, kurallar ve yapılara daha uyumludur.

Peki bunca karmaşanın içinde siz nasıl doğru bir yöntem seçerek dil öğrenebilirsiniz? İyi haber sizin seçeceğiniz, bizim çalıştığımız malta dil okulları bunun farkındadır ve her öğrenciye mutlaka Malta’ya gittiğinde hangi yöntemlerle dil öğrenme metodu uygulayacaklarını bilirler.

Serbest ve Ders Çalışmayı sevmeyen öğrenci tipi

Bu öğrenciler ders kitapları ile çalışmayı sevmez, dilbilgisi kurallarını çok uzun sürede öğrenirler. Dil öğrenme sürecinde esnek bir süreci seçmek isterler. İnternet ve dijital ortamlar, ingilizce öğrenme uygulamaları, Tv izlemek, altyazıları okuyarak anlamaya çalışmak bu tipler için idealdir. Ancak malesef yeterli değildir.

Sınıf Öğrencileri

BU öğrenciler sınıflarda olmayı ve söylenen tüm önerilere uyarak çok hızlı ve çabuk ilerlemeyi severler. Dil Okuluna gitmek, bunun için bütçe ayırarak Malta Adası ya da farklı ülkelerdeki dil kurslarına katılmak, bunun için hayatında belli aylar ülkeden uzak kalmak gibi tüm kavramlara açıktırlar. Tüm ders kitaplarını çalışır, zaman ayırır, egzersiz yapar, dilbilgisi, kelimeler üzerine çalışır ve kısa sürede dil eğitimlerini tamamlarlar.

Sınıf öğrencileri iyi motive olurlar, sürekli olarak dil üzerine pratik yapmaya çalışırlar, bu onlara hem para hem zaman kazandırır. Diğer dil öğrencileri internet, kendi ülkelerindeki başarısız dil okullarına haftada bir gitmek, sürekli erteleme yapmak gibi seçimlere kalkışır, daha çok masraf yapar ve zamanını boşa harcar. Bu öğrenciler ise başlangıcı planlı yaparak hızla sonuca ulaşırlar. Bu öğrenci tipi değilseniz daha uzun süren eğitimlere katılmak durumundasınız demektir. Eğer hızla işi bitirmek istiyorsanız en azından bu role bürünerek yabancı dil öğreniminiz bitene kadar çok çalışıyor olmalısınız.

Konuşkan Öğrenciler

Bu tarz öğrenciler akademik eğitimlere çok yatkın değildirler. Daha çok pratik yaparak yabancı dil öğrenmeyi seçerler ve bol bol dinlerler. Sürekli olarak kendi dilleri yerine öğrenmek istedikleri yabancı dili kullanmayı seçen bu öğrenciler hızla pratik üzerine ilerler aancak genellikle kurallar ve dilbilgisi, yazım gibi alanlarda çokca eksikleri olur. Yerlilerle dükkanlarda konusurlar, kafelerde ve parklarda yeni insanlarla tanısırlar, hata yapmak korkmaz ve bu ingilizce diyalog hatalarını dil eğitimine dönüştürürler. Sürekli olarak gelişim odaklı günler geçirirler.

Utangaç Dil OKulu Öğrencileri

Bu adaylar dil okullarında en çok karsılaştığımız tiplerdir. Malta dil eğitimi okullarında yarısından çogu utanagaç öğrenciler ile doludur. Sürekli olarak hata yapmaktan korkar, bunun kendilerini ahmak gibi gösterdiğini düşünürler. Farklı bir dili kullanmak ve bunu öğrenmek onlara utanç verici gelir. Bu bir çocuk öğrenirken deneyimlemekten utanmaz, sürekli olarak yeniliklere açıktır, korkmaz ve hatalarına güler. Büyüklerde böyle değildir. Onlar sürekli olarak yabancı dil öğrenirken korkar ve hata yapmaktan utanırlar. Malta Dil Okulları‘nda bu utangaç öğrenciler ile ilgili tüm çalışmalar yapılmış ve öğrencilere çekingenliklerini kırabilmeleri adına gerekli programlar hazırlanmıştır.

Doğal yetenekler

Çok nadir olarak linguistik yetenek sahibi dilbilim adayı öğrenciler ile karşılaşılmaktadır. Bu insanlar genellikle 3-4 dil bilirler ve bazıları 5-6 ay gibi kısa sürelerde öğrenilmiştir. Bu yetenekli öğrencilerden biriyseniz ve farkındaysanız size özel bir program hazırlatmamız için bize bunu mutlaka malta dil okulu kayıt işlemleri öncesinde bildirin. Dil Okulu fiyatları araştırmasında bunun bilincinde bir danışman ile kazançlı çıkabilirsiniz.

İşte bu dağılımda tümüne uygun bir eğitim sistemi bulunur. Ben hangisiyim düşüncesi yerine bize ulaşmayı tercih edin. Birlikte sizin bütçenize ve karakterinize uygun okulu bulalım.

239total visits,1visits today